VALORANT

Los Angeles ve Barcelona’daki VALORANT etkinliği iptal edildi

Dünyanın her yerindeki etkinlikleri etkisi altına alan corona virüsünden, Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT da daha çıkış yapmadan nasibini aldı. Riot, dün yaptığı duyuru ile birlikte oynanış etkinliğini iptal etti.

Corona virüsü, bütün dünya için bir tehlike arz ediyor ve her geçen gün etkilerinin sonuçları gözler önüne seriliyor. Taraftarların büyük önem taşıdığı espor turnuvaları ve etkinlikleri de herhangi bir sağlık sorunun önüne geçmek için iptal ediliyor.

VALORANT resmi Twitter hesabı, dün akşam bir tweet ile Los Angeles ve Barcelona’da yapılacak olan etkinliği iptal ettiğini duyurdu. Şu anki nedenlerden dolayı herkesi bir araya toplamanın mantıklı bir karar olmadığını belirten ekip, herhangi bir sağlık riskinin önüne geçmek istediklerini söyledi.

10-12 Mart tarihleri arasında Los Angeles’ta yapılacak olan VALORANT etkinliği, dünyanın her yerindeki profesyonel oyuncuları ve içerik üreticilerini bir araya getirecekti. Burada, yeni FPS oyununu deneme şansı bulacak olan oyuncular, oyun hakkındaki görüşlerini Riot’a geri bildirim yapacak ve oyunun gelişmesinde yardımcı olacaklardı.

Aynı etkinliği Taktik Savaşları için de yapmış olan Riot, FPS oyunu için bunu es geçmek zorunda kaldı. Yakın bir zamanda VALORANT’ın beta döneminin yayımlanacağı düşünülüyordu. Fakat bu problem nedeniyle, beta süreci de gecikebilir.

2020 yazında piyasaya sürüleceği beklenen VALORANT’a ait bilmeniz gereken şeyleri ve oyunda bulunan karakterlerin yeteneklerini sitemizde bulabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir