VALORANT

VALORANT Kampüs Elçileri başvuruları başladı

Riot Games, henüz kapalı betada olan VALORANT için, okudukları üniversitelerde oyunu tanıtacak Kampüs Elçileri arıyor.

Son zamanların en çok ses getiren çevrimiçi oyununu daha da geniş kitlelere yaymak için kolları sıvadı Riot Games. League of Legends merkezli olarak başlattıkları Kampüs Elçileri programının odağını bu sefer yeni oyunları VALORANT’a kaydırıyorlar.

Bahsettiğimiz bu Kampüs Elçileri, mensup oldukları üniversitelerde oyunun daha geniş kitlelere ulaşmasından sorumlu olacak. Oyuncular ve Riot Games arasındaki iletişimin sürdürülmesi ile ilgilenecekler. Ayrıca okudukları üniversitelerde etkinlikler düzenlemek ve turnuvalar organize etmekle görevli olacaklar.

Çok kısa bir süredir oynanabilir olmasına ve henüz tam çıkışını yapmamasına rağmen oldukça yüksek bir ilgi çekti üzerine VALORANT. Twitch üzerinden beta erişimi elde edebileceği yayıncıları izleyerek oyunu erkenden oynamak isteyen onbinlerce oyuncu var. Hatta birçok espor organizasyonu daha şimdiden profesyonel arenada mücadele etmek için takımlar kurmaya başladı bile.

VALORANT’ın çıkışı için kesin bir tarih biz oyuncularla paylaşılmadı. Yine de oyunun önümüzdeki yaz içerisinde tam sürüm olarak çıkışını gerçekleştireceğini açıkladılar.

Daha şimdiden hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi oluşturmayı başaran FPS oyunu, önümüzdeki dönemlerde sıkça isminden bahsettirecek gibi duruyor. Acaba Riot Games yaptığı bu atılım ile beraber Overwatch ve Coubter Strike: Global Offensive’in yanında, espor arenasında kendine bir yer bulabilecek mi?

Eğer sen de VALORANT Kampüs Elçisi olmak istiyorsan buradan başvuru yapabilirsin. Son başvuru tarihi 10 Mayıs.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir