VCT 2023 Amerika VALORANT mix

VCT 2023 Amerika Normal Sezonu Tamamlandı

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT 2023 Amerika yani VALORANT Champions Tour 2023: Amerika ‘te normal sezonlar tamamlandı. Amerika Bölgesinin lideri ise VCT LOCK//IN São Paulo ikincisi LOUD olurken EMEA Bölgesinin lideri namağlup FNATIC oldu. Pasifik bölgesinin lideri ise yine VCT LOCK//IN São Paulo 3.’sü DRX oldu. VCT 2023 Amerika ile ilk ligimize adım atalım.

VCT 2023 Amerika

VCT 2023 Amerika

VCT LOCK//IN São Paulo‘da gösterdikleri güzel performansı yükselterek devam ettiren LOUD takımı bölgesel ligini lider tamamladı. aspas ve Less‘in muazzam performansı LOUD için ligi sadece 1 mağlubiyetle lider bitirmesinde büyük rol oynadı.

VCT 2023 Amerika Ligi sürecine girilirken geçtiğimiz sezonun süper starlarından yay ile yolları ayıran Cloud9 için beklentiler iyi değildi. Ligi sadece LOUD karşısında aldığı mağlubiyet ile 8-1 kapatan Cloud9 izleyenleri ters köşe yaptı ve Amerika’nın güçlü ekibi olduğu gösterdi.

VCT 2023 Amerika Ligi‘ne istediği girişi yapamayan NRG Esports, ilk 4 haftada sadece 1 galibiyet alabildi. Kalan 5 maçta ise NRG Esports‘u yenebilen takım çıkmadı. Lig liderinin bile mağlup olduğu NRG play-offlarda kolay lokma olmayacağını kanıtlamış oldu.

Leviatan‘ın ise çok farklı bir hikayesi var. Dün oynanan 100 Thieves – MIBR maçını eğer ki 100 Thieves kazansa play-offlara katılamayacak olan Leviatan, MIBR galibiyeti sonrası kedisine 4. sıradan yer bularak play-offlara katılma hakkı kazandı.

FURIA VCT 2023 Amerika Ligi‘ne sağlam giriş yapan takımlardandı. İlk 6 haftada 4 galibiyet 2 mağlubiyet alan Brezilya ekibi ligin son 3 maçında kaybeden taraf olsa da play-offlara adını yazdırdı. mazin ve dgzin bu süreçte takımın en formda iki oyuncusu oldu.

Evil Geniuses için kimse play-off beklemiyordu. VCT 2023 Amerika Ligi ilk 5 haftasında sadece 1 galibiyet alabilen Amerikan ekibi için sezon kabus gibi başladı. Kalan 4 haftada 3 galibiyet çıkaran EG paly-offlara adını son sıradan yazdırdı.

Sentinels‘in düşüşü devam ediyor. İlk Dünya şampiyonu ünvanına sahip Sentinels ismini play-offlara yazdıramadı. Sezon içinde sürekli kadro değişimleri yaşayan Amerikan organizasyonu için son alınan 2 galibiyet hiçbir şey ifade etmedi.

En büyük sürprizlerden birisi de 100 Thieves oldu. Dün oynadıkları MIBR maçını kazanması halinde play-offlarda boy gösterecek olan 100T için sonuç istenildiği gibi olmadı ve takım ligi 8. sırada tamamlayarak şansını LCQ’ye bırakmış oldu.

MIBR için güzel başlayan süreç kabus gibi bitti. İlk 3 haftada 2 galibiyet alan ekip için kalan 6 hafta kabus gibi geçti. Son oynanan 100T maçına kadar 5 mağlubiyet alan MIBR son maçını kazanarak rakibini play-off dışına itti.

Efsane futbolcu Kun Aguero‘nun takımı olan KRÜ Esports için inanılmaz kötü bir sezon geçti. KRÜ Esports çıktığı 9 maçıda kaybederek VCT Bölgesel liglerinde nagalip olarak tamamlayan tek takım oldu.

VCT 2023 EMEA Normal Sezonu Tamamlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir