5MİD, VALORANT VCT Ascension VALORANT

VCT Ascension’da Play-off’lara Kalan Partner Adayı Takımlar Belli Oldu

Temsilcilerimizden Digital Athletics’in Grup Aşaması’nda S2G Esports’un ise Play-İn Aşaması’nda veda ettiği VALORANT VCT 2023 EMEA Ascension’da Play-off’lara kalmayı başaran 4 takım belli oldu.

Digital Athletics’in Ascnsion Grubu A Grubu’ndan Çıkanlar:

Temsilcimiz Digital Athletics’i izlediğimiz A Grubu’nda grup lideri ACEND. ACEND, çıktığı 4 maçın 3’ünü kazanarak grup aşamasını 3-1 kapattı. İşin ilginç yanı ACEND’ın gruptaki tek mağlubiyetini grup sonuncusu olan ve temsilcimize de kaybetmiş olan İtalya temsilcisi DSYRE karşısında almış olması. Grubun ikincisi olan SAW’da grubu 3-1 kapattı. SAW ise mağlubiyetini grup lideri olan ACEND’a karşı aldı. Temsilcimiz Digital Athletics’de SAW’ı ilk iki haritada zorlamıştı. Temsilcimiz o maçı kazanabilseydi şuanda Play-off’lardaydı ve VALORANT VCT EMEA için partnerlik/Ascension mücadelesi devam ediyordu.

Ascension B Grubu’ndan Çıkanlar:

B Grubu’nda grup lideri birazda beklendiği üzere eski FNATIC oyuncularını da barındıran Apeks oldu. Apeks, grubu 4-0 ile namağlup tamamladı. Nağmalup ünvanları bununla da sınırlı değil. Apeks şuanda 17 maçlık bir kazanma serisinde. Çıktığı 17 maçında resmi maçlar olduğunu hatırlatalım. Grubun ikincisi ise Fransa temsilcisi Gentle Mates. Gentle Mates grubunu 3-1 ile tamamladı. GM’in tek mağlubiyeti ise grup lideri olan Apeks karşısında aldığı mağlubiyet.

Sırada Ne Var ?

VCT Ascension Play-off’ları 17 Temmuz tarihinde başlayacak. Play-off’larda maçlar, finale kadar BO3 olarak oynanacak ve Play-off’larda kaybedenler ağacıda yer alacak. 16 Temmuz tarihinde izleyeceğimiz finallede Önümüzdeki sezon VCT EMEA Ligi’nde yer alacak yeni partner takım belirlenecek.

VCT Ascension EMEA Play-off ağacı
VCT Ascension EMEA Play-off ağacı

Diğer Haberlerimiz İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir