Dota 2

ViCi Gaming’in yeni Carry oyuncusu belli oldu

Birkaç gündür dedikodusu dönen haberler sonunda doğrulandı ve TI4 şampiyonu olan NewBee takımınında Carry/Sırtlayıcı rolünü üstlenmiş olan Chen “Hao” Zhihao resmi olarakViCi Gaming’e katıldı. Hao, Dota 2 Asya Şampiyonası’ndan sonra Dominik “BlacK^” Reitmeir’ın ayrılmasından sonra oluşan boşluğu dolduracak.

Yetenekli Carry/Sırtlayıcı oyuncusu ve ayrıca VG takımındaki tek batılı oyuncu olan Dominik “BlacK^” Reitmeier, takım içinde aynı dilin kullanılamaması sonucundan ortaya çıkan komünikasyon sorunları sonrasında takımdan ayrılmıştı. Elini çabuk tutan ViCi Gaming tecrübeli oyuncu Chen “Hao” Zhihao’yu renklerine kattı. Hem Dota 2 topluluğu hem de yeni takım arkadaşı iceiceice’a göre Hao, BlacK^ sonrasında oluşan boşluğu etkili bir şekilde doldurabilecek. Ayrıca takımdaki bütün oyuncuların aynı dili konuştuğunu da düşünürsek bir sonraki büyük turnuvada iletişim problemler yaşanmayacağa benziyor. Birbirinden yetenekli 5 oyuncuya sahip olan VG’den ise beklentilerimiz büyük.

Hao’nun ayrılmasından sonra NewBee takımında Carry/Sırtlayıcı rolünü kimin dolduracağı ise henüz belirli değil. Son çıkan dedikodulara göre eski iG oyuncusu Lin “June” Shiyang’ın takıma katılması ve Wang “Rabbit” Zhang’ın tıpkı LGD’de oynadığı zamanlardaki gibi Carry rolüne geri dönmesi ön görülüyor. Dota 2 Asya Şampiyonası’ndaki performansından sonra takımdan ayrılması ön görülen Rabbit’e yeni bir şans veren NewBee, oyuncuya alışkın olduğu bir pozisyonda kendini kanıtlaması için bir şans daha verecek.

Hao sonrasında ViCi Gaming kadrosu ise şöyle: 

Chen “Hao” Zhihao
Xie “Super” Junhao
Daryl “iceiceice” Koh Pei Xiang
Lu “Fenrir” Chao
Xu “fy” Linsen

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir