League of Legends

Aery’i Çağır önümüzdeki yama dengeleniyor

Sezonun bitişi ile beraber oyunculara sunulan yeni rünler arasında şimdiden öne çıkan birçok rün bulunuyor. En etkili olanlardan birisi ise Aery’i Çağır. Destek oyuncuları için tasarlanan rün hemen her şampiyon tarafından tercih edilirken Riot Games, önümüzdeki yama bu rüne bir dengeleme getirmeyi amaçlıyor.

Yeni rünler ile oyun çok daha hızlanırken her oyuncu defansif rünler yerine agresif rünleri tercih ediyor. Aery’i Çağır defansif olarak adlandırılabilecek bir rün olmasına rağmen agresif anlamda da fazlasıyla iş yapıyor. Rünün özellikleri şu şekilde:

Aery’i Çağır: Saldırı ve yeteneklerin Aery’i hedefe gönderir ve Aery rakiplerine hasar verirken takım arkadaşlarına kalkan sağlar. Hasar: Seviyeye bağlı olarak 20-60 (+0.1 YG ve +0.15 İlave SG). Kalkan: Seviyeye bağlı olarak 30-80 (+0.25 YG ve +0.25 İlave SG). Aery sana geri dönene kadar yeniden gönderilemez.

Fazladan kalkan Soraka ve Janna gibi şampiyonlar için harika bir element. Öte yandan rünün sağladığı 20-60 hasar erken seviyelerde çok vuruyor. Bu rünü metada en çok kullanan şampiyonlardan birisi Jhin. Yanındaki yine Aery kullanıcısı bir destek ile W yeteneğiyle çok uzaklardan hasar potansiyelini arttırabilen şampiyon, yüksek bir kazanma oranına da sahip.

Bu durumu değiştirmek isteyen Riot Games, 7.23 yamasında Aery’i Çağır’a bir dengeleme getirecek. Rünün hasarı 20-60’tan seviyeye bağlı olarak 15-40‘a düşerken kalkan miktarında bir değişiklik yaşanmayacak. Bu, rünün asıl tasarlanma amacına daha fazla yaklaşacağı anlamına geliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir