League of Legends

Amerika LCS’te şampiyon CLG oldu

Nefes kesen bir mücadele ile Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi Finali’nde TSM’i 3-2 yenen CLG, şampiyon oldu. 2015 Yaz Mevsimi’nde de şampiyon olan takım, uzun bir süre finale dahi kalamazken son yıllarda üst üste iki kere şampiyon oldu.

Oldukça keyifli geçen seride ilk karşılaşmada stratejik bir hata yapan TSM, bu hatasının bedeli maçı kaybederek ödedi diyebiliriz. Nexus kulesine dayanan minyonları önemsemeyen TSM, takım savaşı yaparak makro oyundaki zaaflarını açığa çıkardı. İkinci maçta ise Hauntzer-Svenskeren ikilisi TSM’i taşıdı ve seri 1-1’e geldi. Rahat oynadığı şampiyonlardan olmasına rağmen karşılaşmaya yeteri kadar ağırlığını koyamayan Stixxay, CLG’nin bu mağlubiyeti almasının nedenlerinden biriydi. Öte yandan hatalarından ders alıp iyi bir geri dönüş gerçekleştiren TSM ise durumu eşitleyerek moralini düzeltti.

Serinin üçüncü karşılaşmasında ise Darshan ve Aphromoo’nun şovu vardı. Poppy ile harikalar yaratan Darshan, takımının galibiyetinde büyük pay sahibiyken, Aphromoo kendisine yönelik yapılan Bard yasaklamalarının nedenini bir kez daha bize hatırlattı. Dördüncü karşılaşmada oyunun başından itibaren kontrolü eline alan TSM, mücadeleyi eşitleyerek seriyi beşinci maça taşımış oldu.

Rakibinden daha az hata yapan ve daha iyi takım savaşı çıkaran CLG, serinin beşinci maçını kazanarak TSM’i 3-2 yenerek Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu. Seri boyunca eleştirilse de özellikle son karşılaşmadan Guinsoo+Runaan-Tristana oynayan Stixxay, galibiyetin ve şampiyonluğun mimarlarındandı. Zira serinin en değerli oyuncusu da kendisi seçildi.

Mevsimi şampiyon olarak bitiren CLG, Amerika LCS’i MSI’da temsil etme şansına sahip olurken, 90 da şampiyonluk puanı topladı

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir