HaberLeague of Legends

Athena EDG’ye transfer oldu

Önce Kespa Cup’ı kazanan, ardından da Intel Extreme Masters Cologne şampiyonu olan ESC Ever’ın orta koridor oyuncusu Athena, şu anda Çin Ligi’nin en iyi takımı olarak gösterilen EDG’ye transfer oldu. Bu transferle Ever’dan ilk ayrılan oyuncu Athena oldu.

Kore Ligi LCK’ye çıkmayı başaramayan Challenger takımı Ever’ın peri masalı Kespa Cup’ta başladı. Önce Samsung Galaxy takımını eleyen Ever, ardından çeyrek finalde Anarcy’yi 2-1 geçerek yarı finalde SK Telecom T1’in rakibi oldu. Turnuvanın sürprizi SKT karşısında gerçekleştiren Ever, 2015 Dünya Şampiyonu’nu 2-0 geçerek finale yükseldi. SKT’yi eledikten sonra finalde zorlanmayacağı düşünülen Ever, Cj Entus’u 3-0 gibi rahat bir skorla geçerek turnuvanın şampiyonu oldu. “Net Cafe” takımının Kespa Cup’ı kazanması, özellikle de SKT ve CJ gibi büyük organizasyonları yenerek bunu başarması, kelimenin tam anlamıyla bir peri masalıydı.

Daha da heyecan verici olan şey ise takımın IEM Cologne’da gösterdiği performanstı. Yarı final’de H2K’yi 2-1 geçen takım, nefes kesen finalde QG’yi 3-2 geçmeyi başardı ve başarılarının bir tesadüf olmadığını kanıtladı. Takımın önemli parçalarından birisi olan Athena ise, bu turnuvada da harika bir performans sergiledi. Kespa Cup’ta Kassadin, GP ve Ryze ile oynayan oyuncu, özellikle de GP ile takımını sırtladı. Global görevlere odaklanan Ever için biçilmiş kaptan olan TP-Gangplank seçimi, rakiplerinin gözünü korkutmuş olacak ki IEM Cologne’da Ever’ın rakipleri tarafından istisnasız yasaklandı. IEM turnuvasında ise Varus, Ryze, Kassadin ve Ahri gibi şampiyolar oynayan Athena, final serisindeki Varus performanslarıyla takımının galibiyetinde büyük rol oynamıştı.

EDG’de ise Pawn’ın belindeki sıkıntı oyuncunun performansına doğrudan etki etmişti. 2015 MSI Şampiyonu olan takım, Dünya Şampiyonası’nda beklenen performansı gösterememiş ve çeyrek finalde Fnatic’e elenmişti. Athena’nın EDG için harika bir transfer olduğunu belirtmemizde fayda var. Pawn’ın sırtındaki rahatsızlıktan dolayı sezon arasında hiçbir turnuvada oynamayan EDG’de Pawn’ın tamamıyla emekli olabileceği de dedikodular arasında.

2016 sezonunda Challenger Ligi’nde oynayacak olan ESC Ever, oyuncularını elinde tutmakta zorluk çekecek gibi gözüküyor. Takımdaki oyuncuların yükselme liginde oynamaktansa büyük liglerde oynamayı tercih edeceği bir gerçek. Takımdan ilk ayrılan Athena olmasına, rağmen son ayrılan olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.Zafer Zırhlı

Zafer Zırhlı

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.