League of Legends

Beşiktaş.OyunHizmetleri, üst koridora Scarface’i getirdi

Ligde sıkıntılı günler yaşayan Beşiktaş.OyunHizmetleri, üst koridor oyuncusu Xyraz’ın yerine EU West sunucusunda Challenger oyuncusu olan Scarface’i, transfer etti. Oyuncunun bu haftaki karşılaşmalarda takım ile maçlara çıkması bekleniyor.

Geçtiğimiz mevsim KMF’de final oynayan fakat şampiyonluğu Supermassive’e kaptıran Beşiktaş.OHM, 2016 Yaz Mevsimi’ndeki kötü performansıyla dikkat çekiyor. Ligin ilk haftasında 1 galibiyet 1 beraberlik alan takım, ikinci hafta ise felaket bir oyun sergilemiş ve hem HWA’ya hem Dark Passage’a 2-0 yenilmişti. Takımın taraftarları dahil herkes alınan skordan çok oynanan oyundan şikayetçi iken, oyuncular da sosyal medyadaki açıklamaları ile gündem yaratmıştı. Takım içi problemler olduğundan bahseden Ruvelius ve Rogu, problemlerin çözülmediği takdirde takımın “kaosa” sürüklendiğinden de bahsetmişti.

Bununla beraber ask.fm hesabından yaptığı açıklamalarla dikkati çeken Ruvelius, takımdaki yabancı oyuncuların problemin temeli olduğunu belirtmişti. HWA karşısında ilk maç yenilmelerine rağmen aynı kompozisyon ile sahaya çıkan takım, ikinci maçta daha kötü bir performans sergilemiş, bazı hataları adeta bilerek yapıyormuş görüntüsü çizmişti. Dark Passage karşısında nispeten daha derli toplu oynasa da, takım geride olmasına rağmen agresif oynamaya ve rakip oyuncuları beslemeye devam etmişti.

Haftasonundan itibaren süregelen dedikodular ise takımda kadro değişikliğinin kesin bir şekilde olacağı yönündeydi. Üst koridor, ormancı ve nişancı pozisyonlarının değişeceğini yönünde söylentiler ortaya atılsa da, ilk olarak üst koridor oyuncusu değiştirildi. Türkiye’ye geldiğinden itibaren beraber oynayan Xyraz-Rawbin ikilisi bu hafta bozulacak ve Beşiktaş.OyunHizmetleri takımı yeni transferi Scarface ile karşılaşmalara çıkacak.

Batı Avrupa sunucunda Challenger oyuncusu olan Scarface metaya hızlıca ayak uyduran bir oyuncu olarak biliniyor. Ryze ve Ekko ile tanınan Scarface’in profesyonel sahnede henüz bir tecrübesi bulunmuyor. Takımın bu “genç” yetenek ile nasıl bir sinerji yakalayacağı, Beşiktaş.OyunHizmetleri’nin bu mevsimdeki performansına doğrudan etki edecek. Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre orman pozisyonunda da bir değişiklik yaşanacak, fakat gelecek isim henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir