League of Legends

Clash bir kez daha ertelendi

Geçtiğimiz ay iptal olan League of Legends’ın istemci içi turnuva sistemi Clash, dün bir kez daha “ciddi test problemleri”nden ötürü Avrupa sunucusunda ertelendi. Diğer sunucularda da aynı problemler yaşandı ve iptal oldu.

Sistemdeki problemin test problemleri ile bağlantının kopması olduğu belirtiliyor. Riot Games’in resmi açıklamasında turnuva sisteminin bir kez daha ne zaman geri geleceği belirtilmese de Riot çalışanları Twitter üzerinden yaptıkları duyurularla oyuncuları sürekli olarak bilgilendireceklerini belirtti.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay online olması beklenen sistem karşılaşmaların başlangıcında hataların oluşmasından ötürü ertelenmişti. Riot çalışanı Ben Forbes’ın tweet’ine göre dün yaşanan problem bir önceki durum ile aynı. Rapora göre karşılaşmaların kazananı client tarafından otomatik bir şekilde beliriyor ve maçlar daha başlamadan karşılaşma sonu ekranına geçiliyor.

Daha da ilginç olanı ise bu problemler sadece Clash’ı değil oyunun diğer modlarını da etkilemiş durumda. League of Legends’ın Brezilya forumlarında hem normal hem dereceli maçların otomatik bir şekilde oyunculara kayıp olarak yansıtıldığı da belirtiliyor. Turnuva modunun diğer karşılaşmaları etkilemesi ise birçok oyuncu tarafından tepkiyle karşılandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir