League of Legends

EU LCS 2016’da yarı finale çıkan takımlar belli oldu

Oynanan çeyrek final karşılaşmalarının ardından EU LCS 2016’da yarı final karşılaşmaları belli oldu. İstikrarsız bir mevsim geçiren EU LCS takımları ise mevsim finallerinde sürpriz yapmaya devam etti. 2016 Yaz Mevsimi’ni sürpriz bir şekilde üst sıralarda tamamlayan ve ligin güçlü takımlarından birisi haline gelen Giants ile karşılaşan Unicorns of Love, finallerin ilk sürprizini yaptı ve rakibini 3-1 mağlup etmeyi başardı. Öte yandan çok kötü bir mevsim geçiren ve geçtiğimiz günlerde koç Deilor ile de yollarını ayıran Fnatic ise H2K’ye 3-0 yenildi.

2016 Yaz Mevsimi’ni altıncı bitren Unicorns of Love, lige kötü başlamasına rağmen oyuncuların arasındaki sinerjinin artmasıyla beraber performansını da arttırmıştı. Giants ile çeyrek final mücadelesinde karşı karşıya gelen UOL, rakibini 3-1 yenmeyi başararak büyük bir sürpriz yaptı ve yarı finalde G2’nin rakibi oldu. Seri boyunca Giants’tan çok daha etkin bir oyun sergileyen UOL, koridor değişikliğinin kalkmasından en çok faydalanan takımlardan birisi. Her koridorundaki oyuncu bireysel olarak oldukça başarılı olsa da, UOL için bir bütün halinde hareket etmek problemdi. Giants karşısında oyuncular üstün performans sergilerken, mevsim boyunca oyununu üst seviyeye taşıyan Exileh, UOL adına seriye damga vuran oyunculardandı.

Çeyrek final eşleşmelerinin en merakla bekleneni ise H2K-Fnatic serisiydi. İki takım arasındaki rekabetin üst düzey olması bir yana, karşılaşmanın ertelenmesi de serinin merakla beklenmesine neden olmuştu. Ne var ki izleyenler seride bekledikleri çekişme ve mücadeleyi izleme şansı bulamadı. Rakibini Vadi’den adeta silen H2K, seriyi 3-0 kazandı ve yarı finalde Splyce’ın rakibi olmayı başardı. Koç Deilor’u da gönderdikten sonra nasıl performans sergileyeceği merak edilen Fnatic ise hayal kırıklığı yarattı. Herhangi bir oyun planı olmadan oynuyormuş izlenimi veren takımda oyuncular bireysel olarak da kötü performanslar sergiledi. Öte yandan H2K ise bu seriye çok daha iyi hazırlandığını kanıtladı. Üç maçı da domine eden Jankos, H2K adına serinin yıldızıydı. Üç maçta da ilk kanı aldırmayı başaran oyuncu, özellikle son maçta Hecarim ile kritik oyunlar yaparak takımının bir nevi geri dönmesini sağladı.

Yarı finalin ilk eşleşmesi H2K-Splyce serisi 20 Ağustos Cumartesi günü saat 17:00’da oynanacakken, ikinci eşleşme olan G2-Unicorns of Love serisi ise 21 Ağustos Pazar günü 17:00’da oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir