League of Legends

IEM Oakland 2016’nın eşleşmeleri belli oldu

ESL tarafından düzenlenen ve sezon öncesi en önemli turnuvalardan olan IEM Oakland’ta eşleşmeler belli oldu. Turnuvuya katılan Team SoloMid ve Flash Wolves yarı finalden başlarken, Unicorns of Love, The Chiefs, Longzhu Gaming ve INTZ çeyrek finalden başlayacak.

Turnuvanın tablosu şu şekilde:

screenshot_2

2016 Dünya Şampiyonası’na katılan INTZ takımı Unicorns of Love ile, Chiefs ile LCK’den Longzhu Gaming ile eşleşti. Diğer dört takımdan çok daha iyi durumda olan Flash Wolves ve TSM’in ise yarı finalden başlayacak olması oldukça kabul edilebilir duruyor.

Turnuva ile ilgili bir önemli bilgi de bugün paylaşıldı. Şu an için League of Legends oyuncuları sezon öncesi yaması olan 6.22’de mücadele ederken IEM Oakland’ın 6.21 yamasında oynanacağı duyuruldu. Bu, turnuvanın gidişatını ciddi anlamda etkileyecektir. Daha stabil bir turnuva için 6.21 yamasında oynanması oldukça mantıklı olsa da izleyenler takımların yeni metada neler yapabileceklerini ve neler hazırladıklarını ciddi şekilde merak ediyordu.

6.21 yaması 2016 Dünya Şampiyonası’nın yaması olan 6.18’den büyük farklılıklar içermiyor. Jayce, Syndra ve Lee Sin gibi seçimleri yine karşılaşmalarda izliyor olacağız.

Worlds 2016’da beklenilenin üstünde performans gösteren INTZ’in ve IWCQ 2016’da yine bekleneni vermeyen Chiefs için IEM Oakland büyük bir fırsat olarak öne çıkıyor. Takımların Worlds dışında elde edeceği en önemli uluslararası mücadele fırsatı bu turnuvayken, iki takımın da yarı finale yükselmesi bekleniyor. Katılan takımlar arasında en formda isim ise TSM. Worlds 2016’yı hayal kırıklığı ile kapatan takımın Doublelift yerine WildTurtle ile nasıl bir performans ortaya koyacağı da merak ediliyor. Turnuva bu haftasonu oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir