League of Legends

League of Legends’ın en yeni şampiyonu Camille oldu

Sezon öncesi yenilikleri ile beraber çalışmalarına hız kesmeyen Riot Games, League of Legends’ın en yeni şampiyonu Camille’i duyurdu.Facebook sayfasında bir teaser ile duyurulan şampiyon ile alakalı kısa bir çizgi roman da yayınlandı.

Hali hazırdaki son şampiyon Ivern’e henüz alışamamışken, Riot Games yeni bir suikastçiymiş gibi gözüken Camille’i camiaya duyurdu. Cyborg görünümündeki Camille kostümündeki telleri arazideki herhangi bir yere atabiliyor ve keskin kılış şeklindeki ayakları ile Piltover’ın sokaklarında adaleti sağlıyor. Çizgi romanda da okuduğumuz üzere şampiyonun kaçış mekanizmasına sahip bir suikastçi olduğu fikrini çıkarıyoruz. Şampiyonun telleri ile ayrıca enerji kalkanı yaratmak ve ölümcül darbeler vurmak gibi özellikleri de varmış gibi gözüküyor.

Hikayesi ve karakteri açısından şampiyonun Caitlyn, Vi ve Jayce gibi Piltover’da adaleti ve huzuru sağladığını görüyoruz. Fakat Camille’in “şehrin düzeni” hakkında bir saplantısı olduğunu da sürekli vurgulardan anlamak mümkün. Karşısında kim olursa olsun düzeni sağlamak için herkesi önüne alabileceğini de çizgi romanın sonunda vurgulanmış.

Jhin, Aurelion Sol, Taliyah, Kled ve Ivern’den sonraki en yeni şampiyon olan Camille, son karakterler arasında çıkan ilk suikastçi olarak da öne çıkıyor. Bildiğiniz üzere Riot Games sezon öncesi yaması olan 6.22’de suikastçilere yönelik bir rework gerçekleştirmişti. Yeni şampiyon tarzını değiştiren Riot Games’in sonraki şampiyonlarda daha çok suikastçiye ağırlık vereceği yönündeki spekülasyonlar da böylelikle artmış oldu. Şampiyonun yetenekleri ve hasarı hakkındaki bilgiler ise önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir