League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 8.7 yaması

Birçok şampiyonun yanı sıra önemli eşya değişikliklerini içeren LoL 8.7 yaması paylaşıldı. Yamada Ninja Tabisi ve minyon güncellemeleri dikkat çekiyor.

Oldukça geniş kapsamlı 8.7 yamasıyla birlikte son güncellenen Irelia da oyuna gelecek. Şampiyonun yetenek seti büyük bir değişiklik geçirmiş ve farklılaşmıştı. Ayrıca popülerliği yüksek olmayan rünler de minik değişikliklere uğradı. Dilerseniz hemen yama özetine geçelim.

Şampiyonlar

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Irelia yeni haliyle oyuna geliyor. Yamayla duyurulan şampiyonun birkaç gün içerisinde oyuna geleceğini söyleyebiliriz.

Öne çıkan değişikliklerden bir diğeri de AP ormancıların güçlenmesi. Daha önce de haberini yaptığımız şekilde Gragas‘ın Q ve W yeteneklerinin AP oranı arttı. W ayrıca her 100 AP için %4 ilave hasar azaltma sağlıyor. Elise de uzun bir süredir metada kendisine yer bulamayan ormancılardan birisi. Q’nun taban hasarı artarken insan E’sinin bekleme süresi ilk seviyelerde azaldı.

Son zamanlarda sürekli iyileştirilen Lux bir kez daha güçlendi. Şampiyonun katletme halinde ultisinin aldığı bekleme süresi iadesi arttı. Profesyonel arena kendisini gösteren Nocturne de tekrar güçlenen şampiyonlardan. Q izi üzerindeyken Nocturne daha fazla saldırı gücüne sahip olacak.

Şu anda oyunun en güçlü şampiyonu olarak gösterebileceğimiz Olaf ise ufak bir dengeleme aldı. Şampiyonun ultisinin verdiği hareket hızı güçlendirmesi ilk seviyelerde azaltıldı.

Üst koridordaki tank ve bruiser şampiyonlardan ötürü kendisine metada yer bulamayan Rumble ise çok önemli bir erken oyun iyileştirmesi aldı. Şampiyonun Q yeteneğinin taban hasarı ilk seviyelerde ciddi oranda artarken minyonlara verdiği hasar ise erken oyunda azaldı, geç oyunda arttı.

Güncellenmesinin ardından fazlasıyla güçlü bir hal alan Swain de ufak bir dengeleme aldı. Şampiyonun Q yeteneğinin bekleme süresi erken seviyelerde artarken hasarı ise genel olarak düşürüldü.

Eşyalar

Güncellendikten sonra Varus ve Kog’Maw’a çok daha hızlı bir şekilde alınabilen Guinsoo’nun Hiddeti‘nin bedeli arttı.

Deneysel değişiklikler uğradıktan sonra bunlardan vazgeçilen Demir Solari’nin Broşu ise genel olarak dengelendi. Eşya artık daha uzun bir bekleme süresine sahip. Taban kalkan değeri azalırken ilave can oranı erken seviyelerde arttı, oyun sonunda azaldı. Son olarak birden fazla Demir Solari kullanımına ise ağır ceza verilecek. Artık eşya birden fazla oyuncuda üst üste kullanılırsa çok daha az değer sağlayacak.

Metayı direkt olarak en çok etkileyecek değişiklik ise Ninja Tabisi‘ne getirildi. Eşyanın verdiği zırh miktarı ciddi anlamda azalırken normal saldırı engelleme oranı ufak bir miktar arttı. Bu üst koridor havuzunu önemli bir biçimde farklılaştıracaktır.

Rünler

Yeteneklerini sık kullanan şampiyonlardan tarafından tercih edilen Mana Akışı Yüzüğü daha önce de belirttiğimiz üzere güncellendi. Rün artık her yetenek kullanımında 25 mana verecek ve azami 250 manaya kadar birikecek. Bu yükler toplandıktan sonra ise her beş saniyede bir eksik mana miktarının %1’ini yenileyecek.

Pratik Zeka da tamamıyla güncellenen rünlerden. Rakibi alt etmek artık azami mana miktarının %20’sini yenileyecek ve ultinin bekleme süresinin %10’unu iade edecek.

Bunlarla birlikte Efsane: Sıvışma, Biç Devir ve Hızını Al rünleri de güçlendirildi.

Minyonlar

Minyonların genel olarak altın ve can değerleri değişti. Yakın dövüşçü ve kuşatma minyonlarının altın değerleri azaldı. Kuşatma minyonları ise çok daha önemli bir hale geldi. Altın değerleri çok ciddi bir biçimde yükselirken can büyümesi de arttı.

Bu oyuncuları minyon dalgası yönetme konusunda ciddi değişikliklere zorlayacaktır. Ayrıca kuşatma minyonları için de koridorda ufak savaşlar görebiliriz.
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir