League of Legends

LoL’ün yeni şampiyonu Tahm Kench duyuruldu

Riot Games, bu gece League of Legends’ın en yeni şampiyonu Tahm Kench’i duyurdu. Nehrin Kralı olarak adlandırılan Tahm Kench, devasa bir kedi balığı görünümünde ve düşmanlarına sadece ağzıyla saldırıyor. Epey çirkin görünen yeni şampiyonun destek dostu bir tank olduğu belirtilirken, oyuncuların bu yeni dev ile neler yapabileceği merak konusu.

League of Legends’ın resmi sitesinde tüm detayları açıklanan şampiyonun, neredeyse hepsini dev ağzı ve diliyle gerçekleştirdiği yeteneklerine hızlıca bir bakacak olursak:

Pasif – Tadımlık: Tahm Kench normal vuruşlarıyla ya da hasar veren büyüleriyle vurduğu her rakibin üzerinde “tadı alındı” yükü uygular. Üç yük biriktiğinde yeteneklerinin etkileri artar.

Q Yeteneği – Dil Yarası: Tahm Kench kısa süreliğine sabit kalarak dilini ileriye doğru atar. Dil Yarası hedefe çarpınca durur ve minyon ve canavarlara hasar vererek onları sersemletir. Yeteneği rakip şampiyona uygularsa onları yavaşlatır ve hasar verir, eğer rakibin üzerinde 3 tat alındı yükü birikmişse sersemletir.

W Yeteneği – Ham Yap: Tahm Kench seçilen hedefi yutar ve hedefin maksimum canına bağlı olarak büyü hasarı verir. Minyon ya da canavar yutarsa yeteneği tekrar etkinleştirerek onları rakiplerine fırlatabilir. Dost şampiyonu yutarsa onu zarar görmez hale getirerek hız kazanır. Tahm Kench yalnızca üzerinde 3 tat alındı yükü biriken rakipleri yutabilir, rakibi yuttuğunda hızı azalır rakibinin ise görüşü kısıtlı hale gelir.

E Yeteneği – Kayış Gibi: Pasif olarak Tahm Kench’in aldığı hasarlar gri cana dönüşür, Tahm Kench savaştan çıktığında gri can zamanla azalır ve bir miktar can yenilemesi uygular. Aktif olarak ise Tahm Kench gri canını kısa süreli bir kalkana dönüştürür.

R Yeteneği – Lezzet Yolculuğu: Pasif olarak Tahm Kench’in tüm yetenekleri maksimum canından etkilenir. Aktif olarak ise Tahm Kench ağzını açar ve dost şampiyonlara midesinde bir yer teklif eder dost şampiyonlar atladıklarında ya da Tahm Kench tek başına gitmeye karar verdiğinde büyüyü yapmaya hazırlanır birkaç saniye sonra hedef yerde ortaya çıkar, yeteneğin menzili oldukça fazladır.

Şu an itibariyle oldukça güçlü görünen Tahm Kench’in neler yapabileceğini tahminimizce 5.13 yamasından sonra görme fırsatı bulacağız. Destek özelliğiyle öne çıkan, üst koridorda ve takım savaşlarında büyük etki göstermesini beklediğimiz yeni şampiyonu merakla bekliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir