League of Legends

MSI 2016 Şampiyonu SK Telecom T1 oldu

League of Legends severlerin tanık olduğu en çekişmeli turnuva olan MSI 2016 Şampiyonu, finalde NA LCS ekibi Counter Logic Gaming’i 3-0 yenen SK Telecom T1 oldu. SKT bu şampiyonluk ile LoL sahnesinde kazanılabilecek tüm şampiyonlukları bir kere kazanan ilk takım olarak tarihe adını yazdırdı.

Uzun ve çekişmeli geçen grup aşamasının ardından yarı finale kalan CLG, Dünya Şampiyonası’nda da karşılaştığı Flash Wolves ile eşleşmişti. FW’nin grup aşamasında gösterdiği üstün performanstan dolayı favori gösterildiği seride CLG, grup aşamasındaki oyununu tekrar ortaya koymuş ve rakibini 3-1 gibi rahat bir skor ile geçmişti. Öte yandan grup aşamasında zor günler geçiren ve üst üste dört defa yenilen SKT, verilen bir haftalık arada kendisini iyi bir şekilde toparlamış ve grubu lider kapatan RNG’yi 3-1 skoru ile elemeyi başarmıştı.

Bugün oynanan final karşılaşmasında ise SKT’nin mutlak bir üstünlüğünü gördük. Serinin ilk karşılaşması beklendiği gibi oldukça yakın geçti. İki takım da yasaklama ekranında destek şampiyonlara odaklanırken, Wolf’tan Nami seçimini gördük. Takım savaşlarında hatalar yapan SKT’nin bu hatalarını değerlendiren CLG, oyunda belirli bir geri dönüş yaşadı. Fakat SKT daha iyi takım mekanikleri sayesinde son takım savaşını almayı başardı ve seriyi 1-0’a getirdi. Serinin ikinci karşılaşması ise çok daha belirgin bir şekilde SKT’nin üstünlüğü ile geçti. Üçüncü karşılaşmada ise beşinci ejdere oynayan SKT, bu güçlendirmeyi de alarak karşılaşmayı kazandı ve MSI 2016 Şampiyonu oldu.

Seri boyunca CLG’nin bariz bir şekilde ezilmediğini, iyi bir mücadele ortaya koymasına rağmen takım kompozisyonlarının kurbanı olduğunu söyleyelim. İlk iki karşılaşmada Ekko-orta koridor’da ısrarcı olan CLG, son karşılaşmada da Ryze’a karşılık aldığı Cassiopeia’dan hiçbir şekilde faydalanamadı. Bunun dışında SKT’nin sistematik ve bilindik oyununu ortaya koyduğunu belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir