League of Legends

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde ikinci finalist TSM oldu

Tarihinin en iyi sezonunu geçiren Team Solomid, NA LCS 2016 Yaz Mevsimi Yarı Finali’nde karşılaştığı Counter Logic Gaming’i 3-0 yenerek finale yükselmeyi başardı. Takım, bu galibiyet ile art arda 8. kez final oynayacak. TSM’in mevsim şampiyonluğu için rakibi ise Cloud9.

2016 Yaz Mevsimi’ni sadece 1 mağlubiyet ile bitiren Team SoloMid’in kurulduğundan bu yana en iyi mevsimini geçirdiğini söylersek yanılmış olmayız. Sezon başında Bjergsen’in etrafına takım kuran TSM, Bahar Mevsimi’nde istediği başarıyı yakalayamamış ve mevsim finalinde CLG’ye yenilmişti. Geçtiğimiz mevsimin rövanşını CLG karşısında 3-0 kazanarak alan takım, bu galibiyet ile 2016 Dünya Şampiyonası’na gitmeyi de garantiledi.

Yaz Mevsimi başında Yellowstar’ı göndererek Biofrost’u transfer eden takım, bu transfer ile kadrosunu oturttu ve mevsim boyunca dominant bir performans sergiledi. 8. haftadaki Phoenix1 mağlubiyeti dışındaki tüm serileri kazanan TSM, CLG serisine de baskın bir oyun ile başladı. Serinin ilk oyunu Huhi’nin seçmiş olduğu Aurelion Sol bug’ı yüzünden tekrar kurulurken, bu oyun hatası CLG’nin planlarını olumsuz yönde etkiledi. Oynanılan her maçta rakibinden daha iyi bir performans ortaya koyan TSM, kontrollü ve güvenli oyunu ile seriyi 3-0 kazanmayı başardı.

TSM’in oyun tarzına burada özellikle dikkat çekmek gerekiyor. Seri boyunca CLG de iyi oynamasına rağmen TSM yan koridorları daha iyi kontrol etti, daha iyi harita görüşü sağladı ve harita görevlerine daha iyi odaklandı. TSM’de Hauntzer’ın üst koridor odaklı CLG’nin baskısını çok iyi bir şekilde absorbe ettiğini ve takımı adına harika işler yaptığını da eklemek gerekiyor.

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi Finali ise bir klasiğe sahne olacak. 3. ve 4. sezonda sürekli karşı karşıya gelen TSM ve C9 bir kez daha mevsim finalinde şampiyon olmak için mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir