League of Legends

Origen’de xPeke geçici olarak takım koçu oldu

Avrupa LCS takımlarından Origen, takım koçu olarak görev alan Nicolai “Hazel” Larsen ile yollarını ayırdı.

Origen takımı Facebook üzerinden açıklama yaparak koç Hazel’ı görevinden aldığını duyurdu. Açıklamanın devamında da yeni bir koç ile anlaşılana kadar takımın koçluk görevini geçici olarak xPeke’nin üstleneceği belirtildi. Takım geride bıraktığımız dört haftanın ardından Avrupa LCS Bahar Mevsimi’nde ortaya koyduğu performansı ile eleştiri oklarının hedefi olmuştu.  4 galibiyet ve 4 mağlubiyet alan takım ligde altıncı sırada bulunuyor. Özellikle de takımın 2015 Yaz Mevsimi ve Dünya Şampiyonası’ndaki performansının ardından ligde böyle bir sonuç yakalaması herkesi hayrete düşürdü. Ligde hem tecrübe hem de kalite olarak belki de en iyi isimlere sahip olan Origen’nin bu başarısız performansının nedeni hakkında ortaya birçok görüş atılıyor.

Geçtiğimiz sezon içerisinde de birçok defa koç değişikliği yapan Origen’de sorunun hala bu olduğunu düşünen birçok kişi mevcut. Takımın esas sorunun koç meselesi olup olmadığını bilmek zor olsa da Origen işleri tekrar rayına sokmak için ilk adımı koç değişikliği yaparak attı. Yeni bir koç ile anlaşana kadar bu görevi xPeke’nin üstlenecek olması da doğru bir tercih olarak gözüküyor. Takımdaki oyuncular ile sürekli bir arada olan xPeke’nin bu yönden bir avantajı bulunuyor. Origen’in yeni bir takım koçu ile ne zaman anlaşacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Bu kötü gidişatın nedeninin Dünya Şampiyonası’ndan sonra gerçekleştirilen PowerOfEvil transferinin olduğunu düşünen kişi sayısı da bir hayli yüksek. Öyle ki geçtiğimiz haftalarda xPeke’nin vadiye geri döneceği yönünde haberler ortaya çıkmıştı. 2015 Yaz Mevsimi’nden sonra yükselişe geçen Origen çok fazla eleştirilen xPeke’nin de kendisinden beklenen performansı göstermesiyle çok büyük bir başarı elde etmişti. PowerOfEvil transferinin ardından da takım içindeki bu kimyanın ve uyumun bozulduğu görüşünü savunan birçok kişi oldu. Bu görüşü savunan kişiler olsa da geride bırakılan dört haftanın sonunda Origen’de takım olarak bir sorun olduğu yadsınamaz bir gerçek. Çok yetenekli isimlere sahip olan Origen’da henüz hiçbir oyuncu potansiyelinin tamamını ortaya koyamadı. Bu sebeple alınan kötü sonuçların nedenini de tek bir kişiye indirgemek pekte mantıklı değil.

Origen’ın koç değişikliği ile takım içi problemleri çözme yolunda ilk adımı atmasının performansına ne kadar etki edeceğini gelecek haftalar bizlere gösterecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir