League of Legends

Samsung Galaxy ve KT Rolster, son Worlds biletini alabilmek için karşılaşacak

İkinci turda Afreeca Freecs’i 3-2 ile geçen Samsung Galaxy, Kore’den Wolrds’e gidecek üçüncü takım olabilmek için KT Rolster ile karşı karşıya gelecek.

Longzhu Gaming’in şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attığı Kore’de son Worlds bileti için büyük bir çekişme yaşanıyor. Longzhu ve SKT’nin ardından League of Legends’ın bu en büyük turnuvasında boy gösterebilmek için mücadele eden LCK ekiplerinden amacına ulaşacak taraf ya KT Rolster ya da Samsung Galaxy olacak. Turnuvanın ilk ayağında kozlarını paylaşan Afreeca Freecs ve MVP ikilisinden üst tura yükselmeyi başaran taraf Afreeca oldu. Bugün Samsung ile karşılaşan ekip, seride 2-0 öne geçmeyi başarmasına rağmen rakibinin harika bir geri dönüşe imza atmasına engel olamadı ve Worlds hayallerini bir başka bahara bıraktı.

Serinin ilk iki maçında nişancı Kramer ve orta koridor Kuro ile etkili olan Afreeca, durumu 2-0’a getirip çok önemli bir avantaj elde etti. Bu iki karşılaşmada SSG’nin orman pozisyonunda görev alan genç yetenek Haru etkili olamayınca, son şans olarak Ambition vadiye sürüldü. Geri kalan üç maçta harika bir performans ortaya koyan tecrübeli ormancı, 4-0-18’lik bir KDA yakalayarak izleyenlerin beğenisini topladı. Turnuvanın son serisinde karşılaşacak olan SSG ve KT Rolster, Worlds’e katılabilmek için mücadele edecek. Geçtiğimiz sezon KT’yi yenerek Worlds’e göndermeyen Samsung, bakalım bu yıl da aynı başarıyı gösterebilecek mi.

KT ile SSG arasındaki seri Cumartesi günü oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir