League of Legends

SK Gaming Challenger Ligi kadrosunu açıkladı

Avrupa LCS’in en eski takımlarından olan SK Gaming, geçtiğimiz mevsimi inanılmaz kötü geçirmiş ve Challenger’a düşmüştü. LCS oluşturulduğundan beri ligde oynayan takım, hayranlarını hayal kırıklığına uğratsa da, organizasyon, profesyonelliği elden bırakmayıp Challenger Ligi’nde de iyi performans göstermek için elinden geleni yapacağını açıklamıştı. Takım resmi açıklamayla Challenger’da mücadele edecek kadrosunu açıkladı.

Üst koridor pozisyonuna transfer edilen oyuncu uzun zamandır League of Legends’ın içerisinde bulunan Morsu oldu. Geçtiğimiz sezon Ex Nihilo ile başarısız bir mevsim geçiren oyuncu, daha önce Copenhagen Wolves Academy’de de oynamıştı. Hollandalı oyuncu, takımda Challenger Ligi’ndeki en tecrübeli oyunculardan birisi. Takımın ormancı pozisyonu ise Koreli oyuncu Dakgo’ya emanet. Pathos ile Kespa Cup’ta oynayan oyuncu, çeyrek finalde KT Rolster’a elenmişti.

Takımın orta koridoru ise bir diğer Koreli oyuncu Suno. Takımdaki en kariyerli oyuncu olan Suno, 2013 yılında SK Telecom T1 takımında oynamış, ardından takımdan ayrılarak MVP Blue’ya yedek üst koridor oyuncusu olarak transfer olmuştu. TF, Kassadin ve Evelynn ile harika oynayan oyuncu, SK Gaming için 2016 yılında mücadele edecek.

Takımın alt koridoru ise daha tanıdık isimlerden oluşuyor. Unicorns of Love ile sürpriz bir sezon geçiren Vardags nişancı pozisyonunda iken Copenhagen Wolves’un tecrübeli oyuncusu Unlimited destek rolünde oynayacak.

Takımın Challenger Ligi’ndeki performansı özellikle de iki Koreli oyuncuya çok bağlı. Vardags ve Unlimited performanslarının zirvesinden oldukça uzakken, Suno’nun takımı sırtlama ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir