League of Legends

SK Telecom T1, MSI 2017’ye galibiyet ile başladı

flickr.com/lolesports

Brezilya’da düzenlenen MSI 2017’nin açılış maçında SK Telecom T1, G2 Esports’u rahat bir şekilde geçerek turnuvaya galibiyet ile başladı. 40 dakikanın üzerinde süren mücadelede SKT bir kez daha orta-oyun sonu makro stratejisinde dünyanın en iyisi olduğunu kanıtladı.

Harika bir açılış seramonisi ile başlayan MSI 2017’de SK Telecom T1 ilk maçta güvenli ve kararlı bir oyun tarzı ile zafere ulaştı. Seçim yasaklama ekranında G2 tarafında sürpriz gerçekleşmezken SKT üst koridora Galio tercihinde bulundu. Ön Eleme aşamasında birçok kez oynanan ve sadece 1 mağlubiyet gören Galio, turnuvanın grup aşamasında da ilk zaferine ulaştı.

Oyunun ilk dakikalarında Faker’ı 1. seviyede öldüren G2, harita baskısını 10. dakikaya kadar iyi bir şekilde uyguladı. Trick, Lee Sin ile aldığı skorlarla haritayı G2 adına açsa da, makro anlamda SKT rakibini zorladı ve G2 da baskıya dayanamayarak hatalar gerçekleştirdi. Örneğin alt koridordaki avantajını üst koridora taşıyan ve Ashe-Zyra ikilisini rotasyona sokan G2, ikinci kuleyi zorlamayarak Vadi’nin Alameti’ne öncelik verirken, SKT ise alt koridordan iki kule aldı ve bu hatayı cezalandırdı. G2’da Expect’in takım savaşlarında önde kalması ve iletişim eksiklikleri ekibin avantaj elde etmesinin önüne geçerken, SKT neredeyse kusursuz bir mako oyun sergiledi. 40. dakikada Kadim Ejder ve Baron alan takım, üç inhibitörü de açarak karşılaşmayı noktaladı ve ilk zaferini aldı.

Günün geri kalanında ise WE-FW, GAM-TSM, FW-G2, SKT-GAM ve TSM-WE karşılaşmaları oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir