League of Legends

Team AURORA’nın 2016 kadrosu belli oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin yeni ekibi Team Aurora 2016 sezonu kadrosunu duyurdu.

Şampiyonluk Ligi takımlarından yeni sezon için oluşturulan kadrolara dair haberler sırasıyla gelmeye devam ediyor. 8 Ocak Cuma itibariyle kadroların kilitlenmesinden önce tüm oyuncularını öğrendiğimiz bir diğer takım da lige bu yıl yükselen Team AURORA oldu. Takımın sahibi Doğan Dirim’in ask.fm hesabından yöneltilen bir soruya verdiği cevap ile kadrosunun neredeyse tamamını değiştiren Team AURORA’nın, iddialı bir takım kurma yolunda dört yeni oyuncu ile anlaştığı da ortaya çıktı.

Takımda kalan tek isim Yükselme Ligi’nden beri kadroda bulunan destek oyuncusu Zergsting oldu. Üst koridor için yerli oyuncu tercihinde bulunan AURORA ekibi, daha önce ZONE’da forma giyen çaylak oyuncu Hioss ile anlaştı. Hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız üst koridor oyuncusu için çok iyi bir potansiyele sahip olduğu da söylenenler arasında. Takım ormancı rolü için ise yabancı oyuncu tercihinde bulundu ve geçtiğimiz yıl Oyun Hizmetleri’nde görev alan Kanani‘yi transfer etti.  Takımda oynadığı süre boyunca istikrarlı performans ortaya koyan Cezayirli oyuncu, daha sonra yaşadığı sıkıntılar sonucunda takımdan ayrılmıştı.

Team AURORA’nın en çok dikkat çeken transferi ise kuşkusuz orta koridora oldu. Beşiktaş’tan ayrılan Avenuee‘yu kadrosuna katan ekip, böylece ligin en iyi orta koridor oyuncularından birisine sahip oldu. Beşiktaş’ın 2015 sezonunun yaz mevsiminde düşen performansında bireysel anlamda en istikrarlı oyuncusu Avenuee olmuştu. Özellikle de Türkiye Büyük Finali’nde Dark Passage’a karşı sergilediği başarılı performansı ile akıllarda kalmıştı.

Saldırı gücü taşıyıcısı için transfer edilen oyuncu da Lado oldu. Adı bir süredir yeni kurulan süper takım SuperMassive ile anılan oyuncu Team AURORA forması giyecek. Avrupa sunucunda tekli derecelide 25. sıraya kadar yükselmeyi başaran İspanyol oyuncu birçok takım tarafından yakın takibe alınmıştı. Kalista ve Lucian oyunları ile bilinen Lado Avrupa sunucusunun şu an da en yetenekli saldırı gücü taşıyıcıları arasında gösteriliyor. Alt koridorda Zergsting ile yakalayacakları uyum da ligdeki performansında bir hayli önemli nokta olacak.

Team AURORA’nın 2016 kadrosu bu şekilde olurken, ligin yeni ekibinin iddialı bir kadro kurmayı başardığını söylemek mümkün. Yabancı oyuncuların adapte olmasıyla beraber Team AURORA’yı üst sıralarda görebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir