League of Legends

Team AURORA’nın yeni koçu S0NSTAR oldu

flickr.com/lolesports

Geçtiğimiz mevsimi Yarı Final’de tamamlayan Team AURORA, koç pozisyonuna EU LCS ekiplerinde stratejik koçluk yapan S0NSTAR’ı transfer etti. Takımın ayrıca kadrosuna iki Koreli oyuncu transfer edeceği belirtiliyor.

Şampiyonluk Ligi’nin başarılı ekiplerinden AURORA, 2017 Yaz Mevsimi’ne iddialı bir giriş yapmak istiyor. Kış Mevsimi’ne kadro problemleri ile başlamasına rağmen Atom ve Taikki transferleri ile ritmini bulan takım, iyi bir sezon geçirmiş ve ligi ikinci sırada bitirmişti. Özellikle Taikki’nin üstün performansı takımın galibiyetlerinde büyük bir rol oynamıştı. Avenuee’nün cezasının bitmesinden sonra orta koridorda bu oyuncu ile mücadele eden AUR, ardından bu pozisyona ligin yetenekli orta koridorlarından React’ı getirerek kadrosunu güçlendirmişti. Ekip ne yazık ki Yarı Final’de Oyunfor.Crew ile karşılaşmış ve mağlup olmuştu.

Şu an için takımdan üç oyuncunun ayrıldığını, ekibin alt koridoru Ruvelius-Zergsting’in etrafına bir kadro kurulacağını söyleyebiliriz. Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre AURORA üç Koreli transferi yapıyor. Bunlardan birisi ise koç pozisyonuna getirilen S0NSTAR. Batı League of Legends kariyerine Giants Gaming’de başlayan koç, bir süre takım ile oynadıktan sonra ayrılmış ve stratejik koç olarak geri dönmüştü. Giants takımı Bahar Mevsimi’ni A grubunda son sırada bitirmiş, ligde kalma mücadelesinde ise Fnatic Academy’ye yenilerek EU CS’ye düşmüştü. Oyuncu olarak yetenekli bir nişancı olan S0NSTAR, Giants’ta tecrübe edindikten sonra Team AURORA’nın şampiyonluğu için mücadele edecek.

Koreli koçun yanı sıra iki Koreli oyuncunun daha transfer ediliyor oluşu takımın önümüzdeki mevsim için iddiasını gösteriyor. Alt koridorun Ruve-Zergsting ikilisine emanet edileceğini varsayarsak bu iki transferin orman-orta koridor rollerine yapılma ihtimali yüksek gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir