League of Legends

xPeke vadiye geri dönüyor

LoL profesyonel sahnesinin en büyük hayran kitlesine sahip oyuncularından xPeke, Avrupa LCS’de sekizinci hafta itibariyle vadiye geri dönüyor.

2016 sezonunun tüm bölgelerde ilk yarısını neredeyse geride bıraktık ve birçok şaşırtıcı konulara tanık olduk. Avrupa LCS’in yeni sezonunda en çok sansasyonel yaratan olaylarından biri de Origen ekibinden geldi. Geçtiğimiz sene lige yükselen Origen, Avrupa LCS’de ilk sezonu olmasına rağmen mükemmel bir performans ortaya koymuş ve büyük finalde kıl payı Fnatic’e yenilerek şampiyonluğu kaçırmıştı. Dünya Şampiyonası’nda da performansını kaldığı yerden devam ettiren Origen yarı finale kadar çıkmayı başarmıştı.

Yeni sezon öncesi xPeke’nin emekliye ayrılıp daha çok takımın yönetim işleriyle uğraşmaya odaklanması Origen adına sonun başlangıcı oldu. Kadrosunun yapı taşlarından olan oyuncuları koruyan ekip orta koridora da Avrupa’nın en yetenekli oyuncuları arasında gösterilen PowerOfEvil’ı transfer etti. Origen kadrosunda kendi rolünün en iyileri arasında yer alan oyunculara sahip olsa da işler beklenildiği gibi gelişmedi. Hem stratejik hem de uyum anlamında takımca çok kötü bir performans ortaya koyan ekip yedi haftanın ardından 7-7’lik sonuçla altıncı sırada bulunuyor. Özellikle de sosyal medyada takımın geçen seneki görkemli performansının ardından bu denli dibi görmesinin sebebi olarak da xPeke’nin emekliye ayrılması ve PowerOfEvil’ın transfer edilmesi gösteriliyor. Bir süredir xPeke’nin vadiye tekrar döneceği spekülasyonları da aynı şekilde sosyal medyada sürekli dile getiriliyordu. Nihayet beklenen oldu ve efsanevi oyuncu sekizinci hafta oynanacak olan Unicorns of Love maçının ana kadrosunda yer aldı.

Bitimine iki hafta kalan Avrupa LCS’de xPeke’nin dönmesiyle beraber Origen’in nasıl bir ivme yakalayacağı takım adına en önemli konu. Bu iki haftalık süreçte takım daha iyi bir görüntü sergilerse play-off’larda da tekrar xPeke’yi görme olasılığımız bir hayli yüksek olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir