Overwatch

Taraftarla ilişki yaşayan iki Lunatic-Hai oyuncusu yedeğe çekildi

Kore takımı Lunatic-Hai yaptığı yazılı açıklama ile, kadın taraftarlarla ilişki yaşayan iki oyuncusunu kadro dışı bıraktığını duyurdu.

OGN Apex 2. Sezon’da mücadele eden Lunatic-Hai ekibi, iki oyuncusu Geum “dean” Dong-geun ve Lee “Leetaejun” Tae-jun’un kadın taraftarlarla ilişki yaşadığını, bunun takım olarak kabul edilemez olduğunu ve oyuncuların turnuva boyunca takımda yer alamayacaklarını belirtti. İki Overwatch oyuncusunun da birden fazla taraftarla online ilişki kurduğu ve Kakaotalk ile Twitter gibi internet sitelerinden yazı ve fotoğraflar paylaştığı öne sürüldü. Lunatic-Hai takımının bu tür olaylara bakışının, diğer takımların aksine çok katı olduğu biliniyor.

Takımın internet sitesinden oyuncular adına bir özür yazısı yayınlandı. Yazıda, iki oyuncunun da profesyonel esporcuya yakışmayacak şeyler yaptığı, bunun takım ile taraftarlar arasındaki güven ilişkisini zedelediği, iki oyuncu adına kamuoyundan özür dilendiği belirtildi. Cezanın OGN değil takım yönetimi tarafından verildiğini açıklayan ekip, zaten altı değil sekiz oyuncuya sahip. Takım, Ocak ayının başında  Lee “Whoru” Seung Joon ve Kim “zunba” Joon Hyuk’u takıma katmıştı ve bu oyuncular OGN Apex’te şu ana kadar yedek konumda beklediler. Takım sahibi, iki oyuncunun kadro dışı bırakılmasının performanslarını etkilemeyeceğini, Lunatic-Hai’nin güçlü bir takım olduğunu belirtti.

Lunatic-Hai bir sonraki maçını, 3 Şubat’ta Luxury Watch Blue ekibiyle oynayacak. Kadro dışı bırakılan oyuncuların bu süre zarfında affedilip affedilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir