mix Overwatch

Overwatch’un bir sonraki karakteri Echo duyuruldu

Çok uzun zaman önce ortalığa çıkan Echo, bugün yayımlanan teaser bir video ile resmi olarak duyuruldu. Echo Overwatch’un 32. karakteri olacak.

Blizzard karakteri “Evrim geçiren ve hızla adapte olabilen bir robot” tanımı ile tanıttı. Origin hikayeye göre yeni karakterimiz, Overwatch’un kurucusu Dr. Mina Liao tarafından üretildi. Öldürülen Liao, son çalışmalarından biri olarak Echo’yu üretti. Robotumuz yayımlanan teaserda da Dr. Mina Liao’nun mirası olarak gösterildi.

Teaser’da bir patlama anını yavaş çekimde görüyoruz. Arkada Dr. Liao’nun sesi var ve en son Echo’yla beraber görüntüleri görüyoruz. Yeni karakterimiz Liao’nun sesinden gelen cümleyi tamamlıyor ve herkese yardım etmek istediğini söylüyor.
Echo, ilk defa 2018 yılında McCree ile beraber görülmüştü. McCree Overwatch’a katılmayacağını söylerken “Beni istiyorlar, ama sana ihtiyaçları var.” demişti o animasyonda. O günden beri Echo’nun geleceği belliydi fakat beklenen uzun sürede geldi.

Echo bunun dışında Overwatch 2’nin fragmanı Zero Hour’da da görülmüştü. Havada uçarak patlayıcı dalgalar yolluyordu. Genelde fragmanda görülen karakter yetenekleri gerçeğe yakın olduğundan buradan da karakterin oyun içi yetenekleriyle ilgili bir çıkarım yapmak mümkün.

Karakterin yetenek kiti ile ilgili henüz net bir bilgimiz yok. Fakat forumlarda ve sosyal medyada karakterin destek rolüne geleceği ile ilgili söylentiler var.

Echo çok yakın zamanda test sunucularına gelecektir. Biz de yeteneklerini öğrenince ve yeni bilgiler elde ettikçe sizlerle paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir