mix Overwatch

Overwatch League May Melee turnuvası kazananları belli oldu

İki farklı bölgede gerçekleşen May Melee galipleri Shanghai Dragons ve geçen senein şampiyonu olan San Francisco Shock oldu.

May Melee turnuvasına tüm Overwatch League takımları katılmıştı. Asya ve Kuzey Amerika olarak ikiye bölünen takımlar COVID-19 sebebiyle iki farklı bölgeye ayrılmak durumunda kaldı. Kendi bölgelerine göre ayrılan takımlardan 13 tanesi Kuzey Amerika’da 7 tanesi ise Asya’da mücadele etti.

Kuzey Amerika bölgesinin kazananı Overwatch League 2019’un şampiyonu olan San Francisco Shock oldu. Bölge finalinde Florida Mayhem ile karşılaşan ekip 4 – 2’lik skor ile finali kazandı. Finali kazanan San Francisco Shock 40,000 USD para ödülü ile beraber normal lig için de skor tabelasında 3 galibiyet elde etmiş oldular. İkinci olan Florida Mayhem 20,000 USD para ödülü ile beraber normal lig skor tabelasında 2 galibiyet elde etti. Yarı finalde elenen Los Angeles Valiant ve Philadelphia Fusion takımlar 5,000 USD ve 1 lig galibiyeti elde etmiş oldu.

Asya bölgesinin şampiyonu Shanghai Dragons oldu. Seoul Dynasty karşısında inanılmaz bir mücadele sergiliyen takım, önce 3 – 0 geriye düşmesine rağmen sonrasında art arda 4 galibiyet almayı başardı. Overwatch profesyonel arenasının en çekişmeli maçlarından biri olan finalde kazanan Shanghai Dragons, San Francisco Shock gibi 40,000 USD ve 3 galibiyet kazanırken Asya bölgesindeki diğer takımlar da Kuzey Amerika’daki takımlarla aynı ödülleri kazandılar.

Önümüzdeki iki hafta boyunca Kore ve Kuzey Amerika Contender play-offları oynanacak. 13 Haziran’da ise Overwatch League tekrar başlayacak. Tüm maçlar Overwatch League YouTube kanalından yayımlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir