Overwatch

Ceza alan Lunatic-Hai oyuncuları emekli oldu

Taraftarlarla ilişki yaşayan Lunatic-Hai oyuncuları, skandalın ardından Overwatch sahnesinden emekli olduklarını açıkladılar.

Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden kadın taraftarlarla ilişki yaşayıp, müstehcen resim paylaşımında bulundukları ortaya çıkan iki Lunatic-Hai oyuncusu Geum “Dean” Dong-geun ve Lee “Leetaejun” Tae-jun’un yönetim tarafından iki ay süreyle yedeğe çekildiği haberi paylaşılmıştı. Bunun üzerinde resmi siteden açıklama yapan oyuncular hatalarını kabul etmiş ve özür mesajı yayınlamıştı. Bugün itibariyle ise oyuncuların özürle yetinmeyip, Overwatch’tan emekli olma kararı aldıkları ortaya çıktı.

Reddit’te yer alan çeviriye göre Twitch yayını sırasında emeklilik haberini paylaşan Leetaejun, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Taraftarlara ve takım üyelerine zarar verecek bir duruma yol açtığımın ve bunun affedilemez bir şey olduğunun farkındayım.” Oyuncuların emeklilik kararlarını takım yönetimiyle daha önceden paylaştıkları, açıklamanın ise Twitch üzerinden yapılmasına karar verdikleri öne sürüldü.

Zaten kadrosunda sekiz oyuncuyla turnuvalara katılan Lunatic-Hai, emeklilikler sonrası dahi eksiksiz bir takım kurabiliyor. Yedek pozisyonda yer alan oyunculardan Gong “Miro” Jun-hyuk Dean yerine, Kim “EscA” In-jae de DPS olarak Leetaejun yerine as takıma dahil oldu. EscA’nın Leetaejun yerine kadroda yer alması, takımın dominant oyun stilini ise etkilemiş gibi gözüküyor. Yine de başarılı Overwatch ekibi bugün OGN Apex Sezon 2 kapsamında Luxury Watch Blue ile oynadığı maçı 3-1 kazanmayı başardı ve grup liderliğini ele aldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir