Overwatch

Overwatch Winter Premiere turnuvası duyuruldu

Blizzard’ın popülerliği çığ gibi büyüyen oyunu Overwatch’a olan ilgi artmaya devam ediyor. Henüz turnuva konusunda diğer oyunlar kadar aktif olmayan Overwatch’a bir turnuva haberi de Kuzey Amerika’dan geldi. Next Generation Esports’un düzenleyeceği The Overwatch Winter Premiere turnuvası duyuruldu. 

Geniş çaplı Overwatch turnuvaları düzenlenmeye başlarken, Kuzey Amerika’daki bu eksiklik Overwatch Winter Premiere turnuvası ile doldurulacak. 100 bin dolar ödül havuzu olan turnuvada sekiz takım mücadele edecekken, tüm takımların 10 Aralık’ta başlayacak açık eleme turnuvasına katılması gerekiyor. Bu elemelerden sekiz NA takımı turnuvaya katılacak ve iki hafta boyunca son altıya kalmak için yarışacak. Turnuva 26 Aralık tarihinde başlayacak.

Ardından altı takımdan ikisi yine 9-11 Ocak tarihleri arasında düzenlenen karşılaşmalarla elenecek ve finale kalan takımlar belli olacak. Canlı olarak yayınlanacak olan final karşılaşmaları NGE’nin Calif’teki stüdyolarında gerçekleştirilecek.

cht1l4p

Turnuvanın zamanlaması ise isabetli olarak değerlendiriliyor. 24-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen DreamHack Winter ile baharda başlaması beklenen Blizzard’ın resmi Overwatch ligi arasında kalan zamanda, NA takımları turnuvada büyük ödülün sahibi olmak için oynayacak.

Bu kadar büyük ödül havuzuna sahip olan bir Kuzey Amerika turnuvası, bölgedeki takımların en çok ihtiyacı olan şeydi. Herhangi bir NA takımı şu ana kadar düzenlenen LAN turnuvalarını kazanamazken, NA takımları kendilerini Winter Premiere’de gösterecek ve tecrübe kazanacak. Ayrıca kadrolarında değişikliğe giden Cloud9 ve Team EnVyUs gibi takımlar da istikrarı bu turnuva ile yakalama şansına sahip olacak.

Daha önce HitBox LLC. olarak bilinen NGE’nin yaptığı açıklamaya göre ise şirket Blizzard ile yakından çalışmayı ve Overwatch Winter Premiere’i canlı yayınlayabilmek için elinden geleni yapmayı amaçlıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir