Anime - Manga

Netflix CEO’su Çığır Açan Başarısı için One Piece Övdü

Netflix eğlence dünyasının en büyük isimlerinden biri ve düzinelerce orijinal diziye sahip. Wednesday‘den Stranger Things‘e, Netflix’in hit dizi sıkıntısı yok. Elbette bu listede One Piece de yer alıyor çünkü canlı aksiyon anime Hollywood’un tarihi bombalar dizisine meydan okumayı başardı. Ve şimdi, Netflix’in arkasındaki CEO’lardan biri One Piece ve saltanatı hakkında açılıyor.

Netflix’in eş CEO’su Ted Sarandos, bu hafta şirketin son çeyreğini detaylandıran bir videoda yer aldığı için itiraf iki bölümden oluşuyor. Yönetici, Netflix’in en popüler orijinal dizilerinden bazılarının yapamadığını yaptığı için One Piece‘i övdü ve hatta Sarandos yıldız Inaki Godoy‘a (Luffy) bir övgüde bulundu.

“One Piece dünya çapında 84 ülkede 1 numara, ki bu Stranger Things’in yapamadığı, Wednesday’in yapamadığı bir şey. Bir İngilizce dizinin Japonya, Kore, Brezilya ve ABD’de aynı anda bu kadar popüler olması çok ender rastlanan bir durum,” diye açıklıyor eş CEO. “Dizide rol alan Iñaki Godoy, Monkey D. Luffy’yi kimin canlandıracağı, orijinal programcılık tarihimizdeki en zor oyuncu seçimi zorluklarından biriydi.”

Netflix’in üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin raporunda da aynı şekilde övgü dolu ifadeler yer aldı. “One Piece Netflix’in çeşitliliğinin, erişiminin, tavsiyelerinin ve fandomunun harika bir örneği. En çok satan manga serisine dayanan canlı aksiyon uyarlamamız mükemmel eleştiriler, sosyal medyada, özellikle de TikTok’ta yüksek sesli konuşmalar ve büyük bir izleyici kitlesi yarattı.”

Açıkçası, Netflix One Piece üzerine büyük bir bahis oynadı ve dizinin çabaları karşılığını verdi. Popüler uyarlamaya şimdiden ikinci sezon siparişi verildi ve dizinin yaratıcısı Eiichiro Oda sırada ne olduğuna hazır. Ne de olsa Tony Tony Chopper’ın Hasır Şapka ekibine katılma zamanı geldi ve ufukta bir de Portagas D. Ace var…

Netflix’in One Piece’ini henüz izlemediyseniz, diziyi kolayca bulabilirsiniz. Şov tam olarak yayınlanıyor, bu nedenle canlı aksiyon animesi hakkında daha fazla bilgi için One Piece’in resmi özetini aşağıda okuyabilirsiniz:

“Çocukken Monkey D. Luffy, korsan “Kırmızı Saçlı” Shanks’in hikayelerini dinleyerek korsan olmak için ilham aldı. Ancak Luffy’nin hayatı, yanlışlıkla Sakızlı Şeytan Meyvesi’ni yiyip lastik gibi esneme gücü kazandığında değişti… bir daha asla yüzememek pahasına! Yıllar sonra, hala korsanların kralı olmaya yemin eden Luffy macerasına atılır… dünyanın en büyük hazinesi olduğu söylenen efsanevi “One Piece “i aramak için bir kayıkta tek başına bir adam…”

Netflix’in One Piece ile ilgili bu son güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Dizinin yeni sezonu için heyecanlı mısınız? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir