Anime - Manga

One Piece Netflix Luffy’nin Şeytan Meyvesi Sahnelerinin Ardındaki Sırrı Açıklıyor

Netflix’in One Piece’i çok başarılı. Shonen serisini hayata geçirme konusunda büyük bir risk alan Luffy ve Hasır Şapkalı Korsanları’ndan sorumlu dizi yapımcıları şimdiden ikinci sezon üzerinde çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Comicbook tarafından yapılan röportaj da dizi sorumlusu Steve Madea ile Grand Line ile dizi hakkında bazı önemli bilgiler verdi. Madea’nın ele aldığı en büyük konulardan biri Luffy’nin Şeytan Meyvesi yetenekleri ve dizinin bunları nasıl hayata geçirdiğiydi.

Madea, Luffy‘nin güçleri üzerine konuşmaya onun esneme yeteneklerini canlı aksiyon formatına aktarmak için ne kadar çok kafa yorulduğunu vurgulayarak başladı: “Şeytan meyvelerinin nasıl yapılacağı ve dizi dönemi için görsel efektlerin nasıl yapılacağı üzerine çok fazla düşünüldü ve konuşuldu. İlk fikir, her şeyi mümkün olduğunca ayakları yere basan bir şekilde yapalım oldu. Her şeyi gerçekten yıpratalım, 15 yıldır denizdeymiş gibi görünmesini sağlayalım ve her şeyin parlak ve ışıltılı değil gerçek hissettirdiğinden ve kostümlerin cosplay gibi hissettirmediğinden emin olalım. Şeytan meyveleri ile ilgili sorunuza cevap vermek gerekirse, etkiyi oldukça iyi görmek için çok sayıda esnek film ve TV şovu izledik, ancak bazı şovlarda bizim için işe yaramayacağını düşündüğümüz ve bunun gerçekten esnek bir güç olduğu fikrine yardımcı olan veya zarar veren bazı seçimler yapıldı. Yaptığımız şeylerden biri, esnek güçler söz konusu olduğunda kendimiz için bazı temel kurallar koymaktı.”

Gum Gum Canlı Aksiyon

Madea daha sonra Monkey D. Luffy‘nin süper güçlerine ve bunların dizide sahte görünmemesini sağlamak için en iyi yöntemin ne olduğuna değindi: “Luffy’nin esnemesi konusunda, bunu en üst düzey özel efektlerle yapabileceğimizi biliyorduk ama nasıl sahte görünmemesini sağlayabiliriz? Çünkü bu efekt gerçekten iyi yapılmış olsa bile bazen sahte görünüyor. Bu sürecin bir parçası da şuydu: Bunun için çok mücadele ettim, yani esneme gücünü gördüğümüzde, birincisi, hızlı olması. Mümkün olduğunca gerginlikte oyalanmaz. Gösteride onu gerçekten inceleme fırsatınız olan bir ya da iki çekim olabilir. Serbest kadraj yapmak isterseniz yapabilirsiniz ama lastik gücü hızlıdır. Lastik bir bant gibi kopar ve hızlıca dışarı çıkar, hızlıca içeri girer. Diğer bir şey de, kauçuk gücünü ekran boyunca ya da ekranda dikey olarak çekmemek için gerçekten çaba sarf ettik. Hepsi size doğru geliyor ya da sizden uzaklaşıyor olmalıydı ve bence bu biraz daha kinetik hissettirmeye yardımcı oldu.”

Luffy’nin güçleri canlı aksiyon dizisi ilerledikçe daha da güçlenecek ve vahşileşecek. Şimdiye kadar hiçbir şey konuşulmamış olsa da, eğer Monkey “Gear” dönüşümlerine ulaşırsa, o zaman dizi yapımcıları ve sanal efekt departmanlarının ellerinde ciddi bir iş olacak.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir