Araştırma Oyun

Super Mario Filmi 3 Aralık’ta Netflix’e Taşınıyor!

2022 Nintendo ve Universal Stüdyoları Netflix bu ayın başlarında The Super Mario Bros. Movie’nin 3 Aralık’ta hizmete gireceğini doğrulamıştı.

Variety , NBCUniversal ve Netflix’in özel anlaşması uyarınca filmin aynı tarihte ABD’deki NBCUniversal’in Peacock hizmetinde yayın yapmayı durduracağını bildirmişti. Peacock , filmi 3 Ağustos’ta yayınlamaya başladı. Vulture web sitesi, filmin 3 Aralık’tan 10 ay sonra Peacock’a geri döneceğini bildirdi.
Film, 5 Nisan’da ABD’de ve dünya çapında 60’tan fazla pazarda gösterime girdi. Filmin şu anda dünya çapında geliri 1.362.659.200 ABD Doları.
Film, Greta Gerwig’in Barbie filmi onu geçene kadar 2023’ün dünya çapında en çok hasılat yapan filmi oldu.
Film, tarihin en çok kazandıran video oyunu uyarlaması oldu.

Film dünya çapında tüm zamanların en çok kazanan 2. animasyon filmidir.

Tüm zamanların en çok kazandıran 15. filmi.

Super Mario Bros. Filmi Japonya’da 28 Nisan’da gösterime girdi ve ilk üç gününde 1,276 milyon bilet sattı ve 1,843 milyar yen (yaklaşık 13,54 milyon ABD Doları) kazandı.
15 Ekim itibarıyla Super Mario Bros. Filmi , Japonya’da tüm zamanların en çok hasılat yapan 12. animasyon filmi (anime dahil) ve tüm zamanların En çok hasılat yapan 17.filmidir.
Film, 13,37 milyar yen (yaklaşık 89,2 milyon ABD Doları) ile Disney’in Frozen 2 filmini geride bırakarak Japonya’da en çok kazanan ikinci yabancı animasyon filmi oldu. İlk Frozen filmi, 25,5 milyar yen (yaklaşık 170 milyon dolar) gişe kazancıyla The Super Mario Bros. Movie’nin üzerinde yer alıyor.
Senaryosunun Matthew Fogel’in yazdığı filmin yönetmeliğini Aaron Horvath ve Micheal Jelenic yaptı.
Filmin İngilizce seslendirme kadrosunda Mario ve Luigi rollerinde sırasıyla Chris Pratt ve Charlie Day yer alıyor. Anya Taylor-Jay Prenses Şeftali’yi canlandırıyor. Jack Black Bowser’ı seslendiriyor.

“Diğer Haberlerimize Göz Atmak İçin Tıklayabilirsiniz.”

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir