Fallout Series

Fallout Dizisinin 1. sezon 4. Bölümü “The Ghouls”

Lucy, Gulyabani tarafından kaçırılır ve Wilzig’in kafasını ve 4 numarayı geride bırakır. Fallout 1. sezon 4. bölümde, değerlerini ve ahlakını tehdit edebilecek birçok durumda bulur kendini.

Kıyamet ve Gulyani onu yozlaştıracak mı? Hadi bulalım!

Ticari anlaşma

Lucy her adımda daha da susuz kalırken, Gulyani ise öksürük ve hırıltıları bastırmaya çalışır. İkili ilk olarak Gulyani’nin dönüşmek üzere olan arkadaşı Roger’ı ziyaret eder.

Görünüşe göre Gulyani yeterli miktarda şişeden içmezse, kim olduklarını unutan ve ölüm makinesi haline gelen zombi benzeri yaratıklara dönüşüyorlar. İkili insan olma üzerine düşünürken, gerçek anlamda iyi yemeklerin tadını bile hatırlayarak Roger’ı öldürür Gulyabani.

Lucy perişan ve bitkin bir durumdadır. Gulyabani’yi sadece arkadaşını öldürmekle kalmayıp onu yemeye başladığı için azarlar. Lucy’nin pozitif ahlakından bıkan Gulyabani, Lucy’den ölü arkadaşından kendisine yiyecek kesmesini ister.

Ardından yolculuklarına çöle doğru devam ederler. Lucy burada radyoaktif su bulur. Çaresizce suyu içer ve esir alan kişiden daha aşağılayıcı sözler işitir.

Gulyabani’nin şiddetli öksürük krizini kaçma fırsatı olarak değerlendirir Lucy. Fakat Gulyabani onu tekrar yakalamadan çok da uzağa gidemez.

Parmağını ısırır ve Gulyani da misilleme olarak onun parmaklarından birini keser. İkili terk edilmiş bir süpermarkete gelirler. Lucy, şişeler karşılığında tek başına içeri girmeye zorlanır.

İçeri girdiğinde kendisine yardım teklif eden çok cana yakın bir robotla karşılaşır. Robot, ona bir koleksiyonundan aldığı yeni bir parmak verir ve esir alınma konusundaki endişelerini dinler.

Robot onu teskin ederek, seks ticaretine maruz kalmadığını, bunun yerine organlarının alınacağını söyler. Bir enjeksiyondan sonra bayılan Lucy, televizyon izleyen iki adamı ve cam kaplarda tutulan birkaç Gulyani’yi geçerken robot tarafından tekerlekli arabayla taşınır.

Fallout
Fallout

Lucy’nin kaçışı

Lucy uyandığında kendini ameliyathaneye doğru tekerlekli arabayla giderken bulur. Robota karşı koymayı ve kaçmayı başarır.

İki adamı Gulyabani’ları serbest bırakmaları için tehdit eder. Ancak bazı Gulyabani’lar dönüşmüştür.

Gulyani’lar ve iki adam öldürülür, ancak en çok dönüşen son Gulyani Lucy’yi etkiler. Martha adındaki bir Gulyabani dönüşmemek için çabalar ancak başarısız olur.

Lucy’nin onu öldürmekten başka çaresi yoktur. Böylesine hızlı geçen bir bölümde böylesine önemli bir sahne olması birçok açıdan etkili olmuştur.

Kendini iyileştiren Lucy, süpermarketten çıkar ve yerde yatan Gulyabani’yi bulur. Onu her ne kadar zor durumda bıraksa da ona hala birkaç şişe verir ve yaşamasına izin verir.

Lucy, dünyanın onu değiştirmesine hâlâ izin vermiyor. Lucy ayrıldıktan sonra Gulyabani süpermarkete girer ve çılgına döner!

Şişe içer, uyuşturucu kullanır ve tüm şişe kaynağını bulur. Eğlenirken televizyonda Cooper’ın karakterinin filmde kötü adamı gerçekten öldürdüğünü öğrenir.

Fallout
Fallout

İnsanlar değişir mi?

Lucy’nin başına gelenler şaşırtıcı olsa da, Vault 32’de olanlarla karşılaştırılamaz bile. Belli ki bir şeyler planlayan Steph, Chet’e kocası Bert’in eşyalarını vermeye karar verir.

Komik bir şekilde, Chet çok uzun boylu olduğu için Bert’in eşyalarının hiçbiri tam oturmaz. Yine de Steph, Chet’i Bert sanarak ikili yakınlaşmaya başlar.

Neyse ki, bu garip ve komik sahne, Steph’in suyu gelince sona erer. Bu sırada Norm, babasının kaçırılması ve katliamı hâlâ atlatamamıştır.

Geri çekilip herkesin savaşırken veya ölürken saklandığı için kendini suçlu hisseder

Norm, kendi planını uygulamaya koyar ve hapsedilmiş haydutlara lezzetli Jello içeren yiyecekler götürür. Muhafız, tutsakların bu kadar güzel bir şey yemesine şaşırır ve biraz sinirlenir. Norm, muhafızı yemeği almaları için ikna etmeyi başarır.

Muhafız ayrıldıktan sonra Norm işini bitirir ve bir haydutla karşılaşır. Norm, Vault 33’ün masum olmaktan çok uzak olduğunu öğrenir.

Ne yapacağını bilemeyen Norm, Chet’ten yardım ister ve ikisi Vault 33’e doğru yola çıkarlar. Engelleri aştıktan sonra Vault 33’teki herkesin haydutlar gelmeden iki yıl önce öldüğünü keşfederler.

Daha da kötüsü, Vault 33 sakinlerinin birbirini öldürdüğü anlaşılır. En kötüsü ise Norm ve Chet, Vault 33’ün dışarıdan açıldığını öğrenirler.

Ve en kötüsü, kasayı açan kişi Norm’un annesidir…

Fallout 1. Sezon 3. Bölüm  “Kafa”

 

Fallout 1. Sezon 4. Bölüm Değerlendirmesi

Bu bölüm oldukça heyecanlıydı. Neyse ki Lucy bir kez daha ölümcül bir durumdan sağ çıkmayı başarıyor ve bunu inanılmaz derecede iyi yapıyor.

Lucy belki de saf ve belki de sağduyudan yoksun olabilir, ancak aynı zamanda inanılmaz derecede zeki ve hızlı düşünceli. Gulyani’ları kurtarma hamlesi son derece etkileyiciydi ve Martha’nın ölümü, ne kadar hızlı olsa da, oldukça etkiliydi. Bu, sezonun en üzücü anlarından biri olmaya aday.

Gulyani’nin daha iyi bir insan olmak için adım atacağı gibi görünüyor, peki eski benliğine geri dönebilir mi? Gulyani uzun süredir Gulyani ve Cooper rolündeyken bile karakterinin kötü adamı öldürmediği için filminden aldığı ücreti kabul etti.

Maximus bu bölümde yer almadı, ancak muhtemelen 5. bölümde geri dönecek.

Sezonun yarısına geldik ve izlediğim her bölümden daha da fazla keyif alıyorum. Fallout’un bir diğer başarılı video oyunu uyarlaması olacağına inanıyorum ve bu da daha fazla video oyunu uyarlamasına olanak tanıyacak.

Fallout
Fallout

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.


Film dünyasına dair merak ettiğiniz her şeyi keşfedin! IMDb, filmler, diziler, oyuncular, yönetmenler ve daha fazlası hakkında detaylı bilgilere erişebileceğiniz en kapsamlı kaynaktır. En yeni vizyon filmlerinden, unutulmaz klasiklere kadar geniş bir yelpazede eserler hakkında bilgi alabilir, oyuncu kadrolarını, yönetmenlerin kariyerlerini inceleyebilir ve filmlerin arkasındaki hikayeleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumlarını okuyarak hangi filmlerin izlemeye değer olduğuna karar verebilirsiniz. IMDb, film severlerin vazgeçilmez adresidir. Hayalinizdeki filmi bulmak veya film dünyasında neler olup bittiğini öğrenmek için IMDb’nin ana sayfasını ziyaret edin ve sinema dünyasına adım atın!

Bethesda Fallout TV karakterlerinin SPECIAL istatistiklerini açıkladı

author
Anime ve Sinema Deneyimlerini Aktarmayı Amaçlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir