Counter-Strike 2

CS2 | Elveda ve Merhaba | Counter Strike 2

CS2 | Elveda ve Merhaba

 

Counter Strike 2 Espor

 

Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe diye bir şarkı sözü var, belki bilirsiniz. Tam olarak böyle bir halde yazıyoruz yazımızı çünkü bir kısmını kalbimizin ağrıtan bir sızı hissederken öbür tarafta neşe mevcut. Peki neden? Çünkü bir tanesine kavuşurken, öbürüne elveda dedik…

CS2… Nihayet kavuştuk en yeni CS serisi oyununa. 1.6 zamanlarından bu yana oynadığımız oyun artık o eski halinden çok uzakta. Daha gelişmiş, daha rekabetçi bir ruh halinde. Yıllar geçtikçe, teknolojiye, rekabetçi ruh haline, gelişen oyun grafiklerine ayak uydurması gerekiyor oyunların. Bunu yapamayanlar eskisi kadar kalıcı olmuyor, olamıyor. Örneğin, League of Legends, MOBA türünün başı değil fakat yıllardır en etkilisi. Neden? Düşünmek lazım. 

Yıllardır oynadığımız CS:GO şüphesiz türünün en etkili örneği, fakat belirli değişikliklere ihtiyacı vardı bizce. En azından yazının yazarı olarak bu denli büyük bir değişim beklemiyordum fakat bence yapılan bu hamle güzel oldu. Değişim ve gelişim konusundan bahsediyorum. Saatlerimizi harcadığımız CS:GO artık yok. Yerini daha genç, daha yenilikçi, kendi tabirleriyle “Your favorite first person shooter’s favorite first person shooter.” oyunu olan CS2’ye bıraktı.

Tahminlerimiz, FPS oyuncularının tekrardan CS yönünde artacağı yönünde. Yıllardır oyunu oynamayan insanlar da tekrardan oyunu yüklemeye başladı, elleri kaşınıyor adeta. Belki turnuva ve ödül havuzları da artar bilemiyoruz. Bir hayli değişiklik, bol bol harcanılacak saat ve yepyeni bir oyun. Detaylı CS2 yazısından önce duygularımızı bu şekilde paylaşmak istedik.

Elveda CS:GO, hoş geldin CS2!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir