Counter-Strike: Global Offensive

BIG ve Copenhagen Flames FLASHPOINT’e davet edildi

Temsilcimiz XANTARES’in ekibi BIG ve Copenhagen Flames, turnuva organizatörü tarafından FLASHPOINT Global Qualifier elemelerine davet edildi.

Davet edilen bu iki takım, 3-5 Mart’tan tarihlerinde Los Angeles’taki FACEIT stüdyolarında yapılacak olan LAN müsabakalarına katılacak. Bölgesel online elemeleri geçen altı takımın yanına bu iki takımın da katılmasıyla, sekiz takım mücadele edecek.

Başlangıçta BIG, Avrupa FLASHPOINT elemelerinde yarışacaktı. Ancak LAN etkinliğine davet etmesinden sonra elemelerden çekildi. Geçen ay Dreamhack Open Leipzig’de zirveye ulaşan BIG, ESL Pro League katılımcılarının yarıya inmesinden sonra FLASHPOINT ligine geçmişti.

Copenhagen Flames ekibi ise Europe Minor dördüncü turundaki başarılarının ardından HLTV listesine giriş yaptı. Danimarka ekibi, aynı zamanda ligin ortaklarından biri olan Asger “AcillioN” Larsen tarafından yönetiliyor. Larsen, bundan önce SK ve Heroic ile çalışmıştı.

Turnuva katılımcılarından Isurus’un Güney Amerika Minor’ında yarışmayı seçerek FLASHPOINT’te yarışmaktan vazgeçmesi sonrasında, yerini DETONA ekibinin dolduracağı da turnuva organizasyonu tarafından açıklanan diğer gelişme oldu. Bu durum aynı zamanda DETONA’nın yıldız oyuncusu Vinicius “vsm” Moreira’ın VAC ile diskalifiye edilmesi sonrasında Güney Amerika Minor’ından çekilmesi anlamına geliyor.

FLASHPOINT Global Quailifier, çift elemeli formatta ve üç maç üzerinden oynanacak. Zirveye kadar giden iki ekip, FLASHPOINT liginde aynı zamanda ortaklık yapan on takımın yanında mücadele etmeye hak kazanacak. Yarışacak ekiplerin listesi şu şekilde:

  • Davet Edilenler: BIG, Copenhagen Flames
  • Avrupa Elemeleri: AVEZ, SKADE
  • Güney Amerika Elemeleri: DETONA, Redemption POA
  • Kuzey Amerika Elemeleri: Chaos

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir