Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Premier, Major olacak kadar iyi mi

BLAST Premier’in ilk hafta maçları tamamlandı. Sadece ilk hafta performansı bile Danimarkalı organizatörün 2020 için ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

Firmanın tanıtım turnuvası olan BLAST Pro Series ile karşılaştırıldığında, iki organizasyonun aynı firma tarafından düzenlendiğine bile inanmak oldukça zor. Zayıf formatlı ve B-Tier takımların ağırlıkta olduğu BLAST organizasyonu, izleyiciler için bambaşka bir hazza dönüşmüş durumda.

Counter-Strike’ın güzelliği, oyun zaman zaman sistematik olarak çok basit görünmesine rağmen, keşfedilebilecek ve uzun süre tartışılabilecek sonsuz miktarda hikaye ve ince noktaların olmasıdır. İçerik, sunucudaki başlıklardan daha fazlasını arayanların dikkatini çekecek, ancak hemen hemen her organizatör tarafından sonradan düşünülen bir mıknatıstır. Her maç başlamadan önce masada birkaç analistin bunu yapmasını beklemek oyun adaletimize uygun düşmeyecektir.

Bu durumun yarattığı dezavantaj, organizatör için yarattığı ekstra maliyettir. Major turnuvaların düzenlenme finansmanı hakkında bilgiye sahip olmasak da oyun içeriklerindense, gösteri kısmına daha fazla para harcandığına bugüne kadar hepimiz şahit olduk.

BLAST organizasyonunu etkileyici kılansa, kuruluşundan bu yana eleştirilerle nasıl başa çıktıkları oldu. Kendi formatlarını oluşturdular, eleştirileri dikkate aldılar ve herkesin en iyi yaptığı işe odaklanmasına izin verdiler. Tüm bu iyileşmeler yalnızca bir yıl gibi kısa bir sürede oldu.

Mevcut durumlarındaki kalite göz önüne alındığında ve BLAST Premier etkinliklerinin kalanının daha iyi olacağını düşünmek şaşırtıcı olmayacaktır. Bu durumda da BLAST’ın 2020 yılının ikinci Major organizasyonunu düzenlemesi gerektiği fikri aklımıza geliyor. ESL ilk Major’a ev sahipliği yapacak, FACEIT dönüşüm geçiriyor, Starladder ise yeni bir şey sunmuyor.

BLAST’ın yıla güzel girişinin ardından, diğer alternatifler de düşünüldüğünde aslında bir şans vermek gerektiği fikri doğuyor. Sadece bir yıl gibi kısa bir sürede organizasyonlarını üst seviyelere taşımaları bile bu durumun altından kalkabileceklerinin bir göstergesi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir