BLAST Premier World Final 2022'de Şampiyon G2 Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Premier World Final 2022’de Şampiyon G2

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi kentinde düzenlenen BLAST Premier World Final 2022’de şampiyon belli oldu. Finalde Liquid’i 2-0’la geçen G2 şampiyon oldu.

Dünya’nın en büyük espor organizasyonların olan G2, CS:GO takımı uzun bir süre sonra turnuva şampiyonluğu yaşadı. Ekip tam  5 yıl 3 ay 15 gün sonra ana turnuvaların birinde şampiyonluk yaşadı. jks, m0nesy,hunter, niko ve hooxi beşlisiyle mücadele eden ekip bu şampiyonlukla 500 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

G2’nun Blast Premier Grand Final 2022 Performansı

Uzun süredir eski başarılı günlerini arayan G2, turnuvaya Blast Premier Toplam Puanı’yla katıldı. İlk günde güçlü rakibe FaZe’ye 2-1 mağlup olan ekip Kaybedenler Potası’nda Outsiders’ı 2-0 geçerek kendini çeyrek finale attı. Çeyrek finalde Vitality’i 2-1 ile geçen G2, yarı finalde de gruplarda yenildiği FaZe’yi saf dışı bıraktı.

G2’nun finaldeki rakibi Liquid idi. G2 ilk harita olarak Inferno seçerken Liquid Mirage seçti. Final haritası olarak Ancient belirlendi.

Final karşılaşmasının ilk haritası karşılıklı alınan roundlar ile başladı. Sonrasında kendi seçtiği haritada etkisini arttıran G2, arka arkaya aldığı roundlarla aradaki farkı açtı ve ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. Haritanın ikinci yarısında da rakibine geri dönüş fırsatı vermeyen G2, 16-7 ile seride 1-0 öne geçti. Finalin ikinci haritasında heyecan hiç eksik olmadı. Harita karşılıklı alınan roundlar ile başlasa da G2 kontrolü elinde tuttu. İlk yarı 9-6 G2 üstünlüğü ile geçildi. Bu sefer ikinci yarıda toparlanan Liquid rakibini 11-11’de yakaladı. Maçın sonunu daha iyi oynayan taraf G2 oldu. Arka arkaya aldığı roundlarla rakibini saf dışı bırakan ekip haritayı 16-12 kazanarak turnuvayı şampiyon tamamladı.

Özel Hikayeler

G2’nun bu şampiyonluğunun arkasında pek çok özel hikaye yatmakta. Ekip bu turnuvadan önceki son şampiyonluğunu 5 yıl 3 ay 15 gün önce DreamHack Masters Malmö 2017 ‘de kennys, bodyy, apEX, NBK ve shox ile yaşamıştı. Ekip uzun yıllar sonra turnuva hasretine son verdi.

G2 oyuncusu HooXi, Blast Premier World Final’den 1 gün önce babasının vefat haberini almış, yine de turnuvada oynayacağını belirtmişti. Bu şampiyonlukla birlikte kariyerinin ilk şampiyonluğunu kazanan oyuncuya 5mid ekibi olarak baş sağlığı diliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Esports Awards 2022’de “Yılın Espor Çaylak Bilgisayar Oyuncusu” ödülünü alan G2 oyuncusu Ilya ‘m0NESY’ Osipov, Blast Premier World Final 2022’nin de En Değerli Oyuncu ödülüne layık görüldü. Genç yıldız yükselen grafiğini bir kez daha tescillemiş oldu.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir