Counter-Strike: Global Offensive

c0ntact ve HAVU, Flashpoint’e galibiyetle başladı

Flashpoint liginde ilk gün maçları tamamlandı. HAVU, MAD Lions karşısında 2-1 galip gelerek herkesi şaşırtırken, c0ntact ise Copenhagen Flames’i 2-0’la geçti.

Finlandiya ekibi, grubun favorisi ve ligin en yüksek puanlı ekibi MAD Lions karşısında aldığı galibiyetle turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. MAD Lions’un aldığı bu mağlubiyet, takımın eski günlerinde yükselişinin en büyük mimarı olan oyun içi lideri (IGL) Nicolai “HUNDEN” Petersen’in sorgulanmasına neden oldu. MAD Lions listede 12. Sırada yer alırken, HAVU 30. Sırada yer alıyor.

HAVU seriyi Nuke’daki muhteşem geri dönüş sayesinde kazandı. Oyuna terörist tarafında başlayan Fin ekibi, 2-11 geriye düştü.  İlk yarıda 2 el daha kazanan ekip yarıyı 11-4 geride kapattı. Ardından anti terörist tarafına geçişle birlikte muhteşem bir geri dönüşe imza attılar ve Nuke haritası 16-13 HAVU hanesine yazıldı.

İzleyen karşılaşmalarda, MAD Lions Mirage haritasını 16-12 ile kazanarak skoru eşitledi. Puanı kapacak takımı belirleyen maç Train haritasında oynanadı. sLowi’nin 23 kill ile öne çıktığı bu haritada skoru elinden hiç bırakmayan HAVU, 16-10 kazanarak 2-1’lik skorla galip geldi.

Grubun ikinci maçı c0ncact ile Copenhagen Flames arasında oynandı. En son ocak ayında CR4ZY çatısı altında yarışan Luka “emi” Vuković ve arkadaşları, yeni takım altında da başarılı formlarını devam ettirdiler.

Copenhagen Flames başlangıç haritası olarak Nuke seçimini yaptı. Ancak terörist tarafında başlayan c0ntact haritaya iyi bir başlangıç yaptı ve ilk yarı 9-6 Avrupalı tarafın üstünlüğü ile bitti. Copenhagen Flames ikinci yarıda toparlandı ve 15-15’e ulaşan skor haritayı uzatmaya götürdü. Uzatmalarda yeniden c0ncact üstünlüğü kurmayı başardı ve ilk haritayı hanesine yazdırdı.

İkinci harita ise c0ncact’ın seçimi Mirage oldu ve hızlı sonuçlandı. Terörist tarafında başlayan ekip, hızlıca üstünlük kurdu ve ilk yarıda 11-4’e ulaşarak işin çoğunu halletmiş oldu. Maçın ikinci yarısında da üstünlük kaybolmayınca, 16-5 gibi net bir skorla c0ncact galip geldi. Böylece 2-0’lık galibiyetle yoluna devam eden taraf c0ncact oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir