Counter-Strike: Global Offensive

Chaos ve Gen.G, Flashpoint B grubunda yola devam ediyor

Flashpoint liginde heyecan tüm hızıyla devam ediyor. 1 milyon dolarlık ödülden en yüksek payı kapmak için takımların kıyasıya mücadelesi sürerken, B grubunda ilk maçlar oynandı. Günün kazananları Gen.G ve Chaos oldu.

Gen.G vs ENVY

İlk maç Gen.G ve ENVY  arasında oynandı. Açılış maçını 2-1 ile Gen.G kazandı. Calyx’in ekibi ENVY turnuvaya bir stand-in oyuncu ile çıkmıştı. Buna rağmen rakiplerinin seçmiş olduğu Inferno haritasında galip gelmeyi başardılar.

Seri yakın geçen bir Train haritası ile başladı. 32 kill alarak koosta’nın önce çıktığı ilk haritada, Calyx’in 23 killi galibiyete yetmedi. İlk yarısı 10-5 ENVY lehine kapansa da Gen.G maçı uzatmalara götürmeyi başardı. Uzatmaları 4-2 kazanan Gen.G maçı da 19-17 kazanmayı başararak 1-0 öne geçti.

İkinci harita temsilcimiz Buğra “Calyx” Arkın’ın adeta parladığı maç oldu. 27 kill toplayıp 1.41 ratinge ulaşan oyuncu, Nifty ile birlikte haritayı takımı hanesine yazdırdı. Gen.G ilk yarıda 10-5 öne geçti ama ikinci yarıda sadece 3 round kazanabildi. İkinci yarıda kazanılan 11 round ENVY’e haritayı getirdi ve skor 1-1’e geldi.

Serinin kazananını belirleyecek harita Mirage oldu. Gen.G maça titrek başlasa da toparlanması hızlı oldu. Rakibinin çift hanelere ulaşmasına izin vermeyen koosta ve arkadaşları, ilk yarıyı 9-6 maçı da 16-9 skoruyla kazanarak seride 2-1 öne geçti ve grupta yoluna emin adımlarla devam eden takım oldu.

MIBR vs Chaos

Gruptaki ikinci maç MIBR ve Chaos arasında oynandı. Geçen zamana rağmen hala istediği form seviyesini yakalayamayan Güney Amerika temsilcisi, seriyi 2-0 kaybederek grupta oldukça dezavantajlı duruma düştü.

Cloud9’ı Chaos ile değiştirerek “smooya” ile karşılıklı oynamak istediğini söyleyen TACO, bu kararından pişmanlık duymuştur muhtemelen. Joshua “steel” Nissan ve ekibi, kolay lokma olmadıklarını MIBR’a en acı yolla gösterdi. Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan MIBR, turnuvaya sonradan dahil olan Chaos’a karşı umut verici bir performans sergileyemedi. Gen.G’ye kaybeden ENVY ile grupta kalmak için mücadele edecekler.

Brezilya ekibi, Train’e tabanca roundunu kazanarak iyi bir başlangıç yaptı. Ancak bu avantajlı başlangıcı sürdüremeyince ilk yarıyı 9-6 geride kapattı. Smooya ve steel’in parladığı maçta, ikinci yarıda hiç kaybetmeyen Chaos, maçı 15-6 ile hanesine yazdıran taraf oldu.

Tıpkı ilk haritada olduğu gibi Nuke’da da MIBR tabanca roundunu kazanarak iyi bir başlangıç yaptı. Kıyasıya mücadele ile geçen ilk yaryı bir farkla önde kapatan Chaos, ikinci yarıya da tabanca roundunu kazanarak başladı. İkinci yarı da tıpkı ilk yarıda olduğu gibi kıyasıya mücadelelerle geçti ancak bu yarıyı da 8-7 ile hanesine yazdıran Chaos, toplamda 16-14’e ulaşarak maçı kazanmayı başardı.

Grupta alınan bu skorlar, upper bracket’ta Gen.G ve Chaos’u karşı karşıya getirecek. Kaybedenlerin maçında ise ENVY ve MIBR grupta kalmak için mücadele edecek. MIBR’ın takas kararının sonuçlarını izlediğimiz bu karşılaşma, belki de Güney Amerikalılara bir erken veda anlamına gelebilir.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.