Flashpoint ikinci aşama grupları belli oldu Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO için yeni bir soluk: FLASHPOINT

Daha önce B Site League olarak tanıtılan yeni Counter Strike Global Offensive liginin ismi FLASHPOINT olarak açıklandı. Valve tarafından takımlara ait ilk lig olarak tanımlanan FLASHPOINT, 2 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olacak.

Ligin sahipleri arasında MIBR takımının da sahibi olan Immortals Gaming Club, MAD Lions kulübünün sahibi OverActive Media, Cloud9, Gen.G, Dignitas ve c0ntact Gaming yer alıyor. Lig, FACEIT tarafından düzenlenecek. Aynı zamanda FACEIT de ligde azınlık hissesi sahibi durumında.

Yeni kurulan bu ligin arkasındaki mantık, ligin takımlar tarafından hem rakipleri hem de kendi oyuncuları için sürdürülebilirlik yaratmak kaydıyla finanse edilmesi şeklinde özetlenebilir. Lig aynı zamanda ESL ve BLAST gibi rakiplerin arasından sıyrılmak adına hayranlarına farklı içerik ve hikayeler sunacak.

FLASHPOINT kendini, CS:GO’yu tehdit eden temel sorunları ele almak için tasarlanan benzersiz bir eğlence ürünü olarak tanımlıyor. İstikrar eksikliği ve uzun vadeli yatırımların olmayışı, bir turnuva organizatörü tekelinin kurulması ihtimali, ekip organizasyonları için nahoş sonuçlar doğurabilir.

Duncan “Thorin” Shields, Christopher “MonteCristo” Mykles, Auguste “Semmler” Massonnat, Daniel “ddk” Kapadia, James Bardolph, Anders Blume, Jason “moses” O’Toole, ve Sean Gares gibi güçlü isimler de bu ligin yürütülmesinde kilit rol oynayacaklar.

FLASHPOINT, 6 Şubat’ta açık elemelerine başlayarak iki yıl sürecek olan uzun bir maraton olacak. Finaller elbette offline şekilde stüdyolardan canlı olarak yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir