Counter-Strike: Global Offensive

Danimarkalı North ekibinin başına Jumpy getirildi

Danimarkalı espor organizasyonu North, takımın başına koç olarak Jimmy “Jumpy” Berndtsson’u getirdiğini açıkladı.

Takımın başına Jumpy’nin getirilmesi, geçtiğimiz yıl boyunca aynı görevi üstlenmiş olan Torbjørn “mithR” Nyborg’un ayrılmasının hemen ardından gerçekleşti. Jumpy, son beş ayında serbest durumdaydı. Şimdiyse, yeni bir ilham ve farklı bir koçluk yaklaşımı getirmek için Danimarkalı North ekibinin başına geçti. Bundan önce üç yılını İsveçli fnatic ekibiyle geçiren koçun yerini de Andreas “Samuelsson” Samuelsson alacak.

Takımdaki koçluk pozisyonunda yaşanan bu değişiklik, son iki yıldır istikrarlı bir şekilde ilk 10 takım arasında yer almaya çalışan North ekibinde de yeni bir sayfa açılması anlamına geliyor. Ekip, Ocak ayında Mathias “MSL” Lauridsen’in dönüşü sonrasında Jakob “JUGi” Hansen’i yedeğe çekerek değişiklerin sinyallerini vermişti.

Takımdan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi. “ mithR’in takımdan ayrılmasına karar vermek oldukça zor olsa da takımın potansiyelinin artması için bu bir gereklilikti. Yeni bir ilham ve farklı bir koçluk yaklaşımının takımı daha ileri taşıyacağına inanıyoruz.”

“Çok sayıda yetenekli antrenörle görüşme yaptık. Bunun sonunca Jumpy’i takımın bir numaralı tercihi olarak duyurmaktan gurur duyuyoruz. Daha öncesinde sahip olduğu üst düzey çalıştırıcılık tecrübesi ve sahip olduğu sağlam koçluk felsefesi, takımı daha ileriye taşımamızı sağlayacak.” Diyen North patronu Christian Engell, takımdaki değişiklikleri görmek için sabırsızlandığını söyledi.

Koç pozisyonundaki değişiklik sonrasında takımın mevcut dizilişi şu şekilde

  • Markus “Kjaerbye” Kjærbye
  • Philip “aizy” Aistrup
  • Nicklas “gade” Gade
  • René “cajunb” Borg
  • Mathias “MSL” Lauridsen
  • Jimmy “Jumpy” Berndtsson (koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir