Counter-Strike: Global Offensive

Dignitas ve Cloud9, C Grubunda kazanan ekipler oldu

Flashpoint liginde heyecan kesintisiz devam ediyor. Dün gece oynanan C grubu maçlarıyla beraber tüm gruplardaki ilk maçlar tamamlanmış oldu. Dignitas, Orgless’i 2-1’le geçerken Cloud9 da FunPlus Phoenix karşısında 2-1 ile zafere ulaşan taraf oldu.

Dignitas vs Orgless

Dignitas maçı kazanan taraf olsa da umduğu kadar kolay bir zafer elde edemedi. Kaliteli isimleri kadrosunda barındıran ekip, rakipler tarafından kuşkusuz tehdit olarak görülüyordu. Ancak dün geceki performans sonrasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Diğer yandan ekibin kadrosunda bir stand in barındırdığını da unutmamak gerek. Hallzerk’in yaşadığı problemler nedeniyle kadroya son anda dahil olan GuardiaN nedeniyle iletişim sorunları yaşanmış olabilir.

Daha fazla oku: GuardiaN FLASHPOINT’te Dignitas için oynayacak

İlk harita Train ile başladı. Kıran kırana giden ilk yarı 8-7 sonuçlandı. Ancak ikinci yarıya geçilmesiyle beraber, Orgless maçı daha fazla uzatmayı gereksiz gördü. WARDELL ve ekibi ikinci yarıda rakibine sadece 1 round kaybetti ve maçı 16-8 ile kazanarak seride 1-0 öne geçti.

İkinci harita Nuke olarak seçildi ve Dignitas Train’in aksine bu haritaya ne kadar iyi hazırlandığını rakiplerine gösterdi. Yay’in 30 kill’e ulaştığı bu harita, Orgless’i galibiyete götürmeye yetmedi çünkü takım olarak iyi oynayan taraf Dignitas oldu. f0rest ve GeT_RighT üzerine düşen sorumluluğu bu haritada kusursuz olarak aldı ve İsveçliler ikinci haritayı 16-10 kazandı. Bu durum seride de skorların 1-1 eşitlendiği anlamına geliyordu.

Kazananı belirleyecek harita Inferno oldu. Freiberg ve f0rest’ın güzel performanı ilk yarıyı 9-6’lık skorla Dignitas’a getirdi. Ekip bu performansı ikinci yarıda da devam ettirdi ve maçı 16-12 kazanmayı başardı. GeT_RighT’ın 25 kill ile öne çıktığı bu maç, seride de durumun 2-1’e geldiğini ve Dignitas zaferini işaret ediyordu.

Cloud9 vs FunPlus Phoenix

Grubun ikinci maçı Cloud9 ve yeni ilan edilen FunPlus Phoenix arasında oynandı. Ekipler ilk harita olarak Nuke’da karşı karşıya geldi. Cloud9 maça ilk üç roundu kazanarak başlasa da bu formunu genele yayamadı ve ilk yarıyı 11-4 geride kapattı. İkinci yarıyla birlikte silkinerek skoru 11-9’a getiren Kuzey Amerikalı ekip, sonuca gitmede başarılı olamadı ve FunPlus Phoenix ilk haritayı 16-10 ile kazandı.

İkinci harita kıran kırana geçen Train oldu. Tempolu başlangıç Cloud9’a 4-0’lık bir avantajla başlama şansı verdi. Rakibinin toparlanmasına çok fazla izin vermeden devam eden ataklar ilk yarının 10-5 Cloud9 üstünlüğüyle sonuçlanmasını sağladı. Ardından ikinci yarıya da iyi bir başlangıç yapan ekip, skoru 15-9’a kadar getirdi ancak rakibinin eşitliğe kadar ayakta kalmasına engel olamadı ve maç uzatmalara gitti. İkinci uzatma devresine kadar devam eden maçta zafere ulaşan taraf 22-20 sonucuyla Cloud9 oldu.

Kazananı belirleyecek harita olan Inferno, rahat bir Cloud9 zaferine sahne oldu. Önceki karşılaşmada oldukça yorulan taraflardan Cloud9 bunu daha kolay atlatmış görünen taraf olarak maça başladı. İlk yarıda 12-3 gibi rahat bir skorla devreye giden maçta, ikinci yarıdaki tüm roundları kazanmayı başaran Cloud9 maçı da 16-3 skoruyla kazandı. Aynı zamanda seride de durumu 2-1’e getiren ekip, grupta yoluna devam eden taraf oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir