Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Masters Las Vegas 2017 | 2. Gün

CS:GO’da en güçlü takımların mücadele ettiği DreamHack Masters Las Vegas’da ikinci gün maçları sona erdi. Sürpriz sonuçların da çıktığı ikinci günün ardından kimlerin turnuvaya veda ettiği ve kimlerin playoff için son bir maça çıkacağı da kesinleşti. Gruplarında galibiyetle tanışamayan Misfits, compLexity, TyLoo ve Renegades turnuvaya veda eden takımlar oldu. Gruplarda bir galibiyet ve bir mağlubiyet alan takımlar ise playofflara uzanabilmek için son bir karşılaşmaya çıkacak. Üç maç üzerinden oynanacak olan karşılaşmaların eşleşmeleri ise şöyle:

  • OpTic Gaming – North
  • Fnatic – Virtus.Pro
  • Cloud9 – Ninjas in Pyjamas
  • FaZe Clan – Na’Vi

Günün açılış karşılaşması A grubunda North ve compLexity arasında oynandı. Nuke haritasında karşı karşıya gelen iki takımdan baskın bir performans gösteren taraf olan North, ilk yarıda 14-1’lik ezici bir skor üstünlüğü yakaladı. compLexity ikinci yarıya galibiyetle başlasa da böylesine bir skordan geri dönmeleri pek olası değildi ve kazanan beklendiği üzere North oldu.

A grubunun diğer maçında favori Astralis ile OpTic Gaming, Nuke haritasında karşılaştı. Daha önce Astralis’in bu haritada harika performanslar gösterdiği biliniyordu ve bu maça iyi başlayan taraf Astralis oldu. İlk yarıyı 9-6 önde kapatan İskandinavlar, ikinci yarıda da fazla zorlanmadan kazanmayı bildi.

B grubunun ilk maçında ilk gün istediği sonucu alamayan Fnatic ile Virtus.Pro’ya kaybeden Misfits karşı karşıya geldi. Efsane İsveç ekibi yaşadığı yenilgiden ders almış gibiydi ve maça çok istekli başlayarak ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. Misfits ikinci yarıda direnç gösterse de Fnatic’in ilerleyişini durduramadı ve kazanan taraf 16-9’luk skorla İsveç devi oldu.

B grubundaki diğer karşılaşma Polonya devi Virtus.Pro ile Gambit arasıdaydı ve gerçekten izlemeye değer bir maç gerçekleşti. Gambit rakibine göre favori olan taraf gibi görülmese de maça çok iyi başladılar ve ilk yarıyı 10-5’lik avantajlı bir skorla geçtiler. İkinci yarıda Polonya ekibinden bir geri dönüş beklense de Gambit buna izin vermedi ve Virtus.Pro karşısında beklenmedik bir zafer aldılar.

C grubunda oynanan ilk karşılaşma TyLoo ve Ninjas in Pyjamas arasındaydı ve İsveç ekibi çok istekli görünüyordu. İlk yarıda her iki taraf da agresif bir oyun sergiledi ancak Çin temsilcisi aldığı fevri kararlar sonucunda ilk yarıyı 10-5 geride kapattı. İkinci yarıda Ninjas in Pyjamas işini şansa bırakmadan rakibine göz açtırmayarak galip gelen taraf oldu.

Grubun diğer maçında SK Gaming ile Cloud9 karşılaştı. Maça favori olarak başlayan SK, ilk yarının genelinde fazla dirençle karşılaşmadan 10-5’lik bir avantaj sağladı. İkinci yarıda da herhangi bir varlık gösteremeyen Cloud9, sadece bir round kazanabildi ve SK Gaming 16-6 galip geldi.

D grubunun ilk maçında Na’Vi ile Renegades karşı karşıya geldi. Ukrayna temsilcisi maça iyi başlayan taraftı ve ilk yarıda güzel bir performans sergileyerek 9-6 önde bitirdi. Renegades ilk yarıda gösterdiği direnci ikinci yarının herhangi bir bölümünde gösteremedi ve Na’Vi rakibine tek round dahi vermeden 16-6 kazandı.

Günün son maçı FaZe Clan ve mousesports arasındaydı. Terazide ağır basan taraf FaZe olsa da mousesports kolay lokma olmadığını ilk yarıdan gösterdi. Kafa kafaya bir mücadele izlediğimiz ilk yarı 8-7 FaZe üstünlüğüyle geçilirken mousesports ikinci yarıda çok dikkatli bir oyun sergiledi ve rakibine mutlak üstünlük kurarak beklenmedik bir galibiyet aldı.

İkinci gün maçlarının ardından DreamHack Masters Las Vegas 2017’de puan tabloları aşağıdaki gibi şekillendi:

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir