Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Masters Las Vegas 2017 | 3. Gün

Harika karşılaşmaların ardından playofflara yükselecek son dört takımın belirlendiği DreamHack Masters Las Vegas’ta üçüncü gün tamamlandı. Grup aşamasından sonra doğrudan playofflara yükselen takımların rakipleri belli oldu. Üç maç üzerinden oynanan karşılaşmalarda seyir zevki yüksek maçlara tanık olduk. North, Virtus.Pro, Ninjas in Pyjamas ve Na’Vi playoff biletini alırken OpTic Gaming, Fnatic, Cloud9 ve FaZe Clan turnuvaya veda etti. Özellikle Fnatic ve FaZe Clan gibi takımların turnuvadan elenmesi sürpriz olarak görülen sonuçlar arasıdaydı.

Son dört takımın playofflara yükselmesiyle birlikte playoff eşleşmeleri de şöyle şekillendi:

  • SK Gaming – Na’Vi
  • Gambit – North
  • Astralis – Ninjas in Pyjamas
  • mousesports – Virtus.Pro

North 0–2 OpTic Gaming

Playofflara yükselme yolunda mücadele edecek 8 takımdan ilk ikisi North ve OpTic Gaming oldu. Serinin ilk maçı İskandinav ekibinin usta olduğu harita olan Nuke’da oynandı. Çok etkili bir başlangıç yapan North, ilk yarının başından sonuna kadar üstün bir oyun sergiledi. OpTic agresif bir oyun sergileyerek rakibinden koparabildiği kadar round koparmaya çalışsa da İskandinav ekibi disiplinli oyununu sürdürdü ve ilk yarıyı 13-2’lik ezici bir skorla kapattı. İkinci yarıda da hızlı ve kusursuz bir performans ortaya koyan North, 16-2’lik bir skorla ilk oyunun kazananı oldu.

Serinin ikinci oyunu Cobblestone’da oynandı ve son derece dişe diş bir ilk yarı vardı. Nuke haritası North için çok rahat geçmişti ancak aynı performansı Cobblestone’da gösteremediler ve OpTic skorda söz sahibi oldu. Kısa süre sonra üstünlüğü ele geçiren North farkı açamasa da ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıya son derece iyi başlayan North, rakibinin skoru lehine çevirme çabalarını boşa çıkardı ve sabırlı bir oyun sonucunda kazanarak playoff biletini alan ilk takım oldu.

Virtus.Pro 2–0 Fnatic

Playoff yolundaki eşleşmelerden belki de en merak edileni ve erken final olarak nitelendirebileceğimiz bir maçta Virtus.Pro ve Fnatic karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçı Mirage haritasında oynandı ve Polonya devi ilk yarıya fırtına gibi başlayan taraftı. İsveç temsilcisi başta biraz afallamış gibi görünse de ilk yarıda farkın açılmasını önledi ancak ikinci yarıya önde giren taraf 9-6’lık skorla Virtus.Pro oldu. Polonya devi ikinci yarıya iyi başlayan taraf oldu ve skor avantajını ileriye taşıdı. Fnatic direnç gösterdi ve rakibinin ilerleyişini yavaşlattı ancak yenilmekten kurtulamadı.

Serinin ikinci maçı sevilen bir harita olan Cobblestone’da oynandı. Fnatic maça galibiyet ile başlayan taraf olsa da birazdan yaşacağı hezimetten habersiz bir şekilde üstünlüğün rakibine geçmesini izledi. Polonya devi rakibinin ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor ve ele geçirdiği üstünlüğü hiçbir şekilde kaybetmek istemiyordu. İlk yarıda sergiledikleri disiplinli ve harikulade oyun ile ilk yarıyı 13-2’lik ezici bir üstünlükle geçtiler. Fnatic tam anlamıyla bir hayal kırıklığı yaşatıyordu. İlk yarı skoru takımın inancını yok etmiş gibi görünüyordu ve Virtus.Pro yenilgiyi kabullenen rakibini çok uzatmadan saf dışı bırakarak turnuvadan eli boş gönderdi. Seriyi 2-0 kazanan Polonya temsilcisi playoff biletini Fnatic gibi güçlü bir rakipten kapmayı başardı.

Cloud9 1–2 Ninjas in Pyjamas

Günün ilgi çekici eşleşmelerinden birinde tecrübeli İsveç ekibi Ninjas in Pyjamas, grup aşamasında istediği havayı yakalayamayan Cloud9 ile karşılaştı. Eşleşmede açık ara bir favori olmaması karşılaşmayı daha çekici kılan bir ayrıntıydı. Serinin ilk maçı Cobblestone’da oynandı ve Cloud9 için harika bir başlangıç oldu diyebiliriz. Ninjas in Pyjamas gibi bir rakibe karşı erkenden baskı kuran ve üstünlüğü ele alan Amerikan ekibi ilk yarıyı 14-1’lik ezici bir skorla geçti. İkinci yarıda bir geri dönüş beklemek bir mucize beklemekten farksızdı ve Cloud9 ilk yarıda sindirdiği rakibini zorlanmadan 16-2’lik bir skor devirdi ve seride öne geçti.

Serinin ikinci maçı Train haritasında oynandı ve İsveç temsilcisi için playoff adına artık son şanstı. Bunun farkında olan takım daha kontrollü bir başlangıç yaptı ve ilk yarıya önde başlayan taraf oldu. Her iki takımın da skor açısından zenginlik yaşadığı maçın ilk yarısı çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. İlk yarıyı önde kapatan taraf ise 9-6’lık skorla Ninjas in Pyjamas oldu. İkinci yarıya önde giren İsveç ekibi, galibiyetle başlayarak aradaki farkı açmaya yöneldi. Her roundu büyük titizlikle oynayan Ninjas, rakibine tek bir round bile vermeden 16-6 kazandı ve seride durumu eşitledi.

Serinin son oyunu Cache haritasındaydı ve her iki taraf için de artık büyük bir konsantrasyon söz konusuydu. Ninjas in Pyjamas ilk oyunda aldığı ağır mağlubiyetin ardından durumu eşitleyerek belli bir ivme yakalamış, Cloud9 ise rakibine nazaran rüzgarını yitirmiş gibi görünüyordu. İlk yarıda her iki tarafın da çok temkinli oynadığını ve skor farkını minimumda tuttuğuna şahit olduk. Güzel bir mücadelenin sonunda ilk yarı 8-7 Ninjas in Pyjamas üstünlüğüyle geçildi. İkinci yarıya iyi başlayan İsveç ekibi, rakibini yıpratmayı başarmış ve üstünlüğünü kabul ettirmişti. Karşılaşmanın son anları büyük bir çekişmeye sahne olsa da kazanan taraf 16-13’lük skorla Ninjas in Pyjamas oldu ve playofflara yükseldi.

Na’Vi 2–1 FaZe Clan

Playoff yolunda birbirleriyle mücadele edecek son iki takım tecrübeli Ukrayna temsilcisi Na’Vi ve FaZe Clan oldu. Serinin ilk maçı Mirage haritasında oynanırken, Na’Vi maça iyi başlayan taraftı. Rakibini kısa süre içerisinde baskı altına almayı başaran takım skor açısından da farkı giderek açıyordu. İlk yarının 13-2’lik Na’Vi üstünlüğüyle geçilmesinden sonra FaZe için ikinci yarıya dair umutlar azalmıştı. FaZe Clan ikinci yarıya iyi başlayan taraf olsa da yenilmekten kurtulamadı ve Ukrayna devi seride öne geçti.

Serinin ikinci maçı Nuke haritasındaydı ve FaZe Clan’den bir tepki bekleniyordu. Her iki takım da ilk yarıda skor üretmek adına başarılı oldu ve herhangi bir skor farkı oluşmadı. Na’Vi ilk maçın verdiği güvenle oynarken FaZe her roundu büyük bir titizlikle yürütmeye çalıştı. İlk yarıyı 8-7 üstün tamamlayan FaZe, ikinci yarıya küçük de olsa bir avantajla gitti. İkinci yarıya iyi başlayan taraf Na’Vi oldu ancak FaZe elindeki bu şansı kaçırmaya niyetli değildi. Son derece çekişmeli bir oyunun ardından kazanan FaZe oldu ve seride durum eşitlendi.

Son maçın adresi Train haritasıydı. Her iki takım için de artık playoff adına son kozların oynandığı maça iyi başlayan taraf Ukrayna temsilcisi olsa da bu durum uzun sürmedi ve FaZe üstünlüğü ele geçirdi. Skor üstünlüğünün sık sık el değiştirdiği ilk yarıda FaZe iyi bir reaksiyon gösterdi ve 9-6’lık bir FaZe üstünlüğüyle ikinci yarıya geçildi. İkinci yarıda Na’Vi hızlı ve kusursuz oyunuyla önde başlayan taraf oldu. Skor kısa sürede eşitlenirken, FaZe küçük de olsa bir reaksiyon gösterdi ancak bu Na’Vi’yi durdurmaya yetmedi ve Ukrayna temsilcisi maçı kazanarak playoff biletini alan son takım oldu.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir