Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Masters Las Vegas 2017’de şampiyon Virtus.Pro oldu

Yarı final heyecanından sonra Virtus.Pro muhteşem anların yaşandığı final serisini kazandı ve DreamHack Masters Las Vegas 2017 şampiyonu oldu.Heyecan dolu yarı final maçlarının ardından sıra artık büyük finale geldi. Bir tarafta son E-LEAGUE şampiyonunu deviren Polonya devi Virtus.Pro varken, öte yanda final yolunda harika bir grafik çizen Brezilya temsilcisi SK Gaming vardı. Serinin ilk maçı Virtus.Pro tarafından seçilen Cobblestone’da oynandı. Polonya temsilcisi maça iyi başladı ancak SK Gaming cevap vermekte gecikmedi. Oyunun ilk roundlarında kıyasıya bir mücadeleye şahit olduk ama Brezilya temsilcisi bir süre sonra üstünlüğü ele geçirdi ve skorda avantaj sağladı. Virtus.Pro konsantrasyonunu kaybetmiş gibi görünüyordu ve rakibi bu durumu fırsata çevirmekte gecikmedi. Kendi seçtiği haritada ikinci yarıya 10-5 geride giren Virtus.Pro için işler pek de iyi görünmüyordu.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf ilk yarıdan aldığı özgüven ile SK Gaming oldu. Kısa sürede ekonomik üstünlüğün verdiği imkanla farkı açan SK Gaming için artık zafer daha yakındı. Virtus.Pro ekonomisini düzelttiğinde geri dönmek için bir şansı vardı ancak bunu doğru kullanamadı ve SK Gaming karşısında neredeyse hiç kozu kalmadı. Oyunu bitirmekten sadece bir round uzak olan SK Gaming son derece rahattı ve rakibinin üzerine gelmesine izin verdi. Virtus.Pro bulduğu alanı iyi değerlendirdi ve bir geri dönüşün kıvılcımını ateşlemek üzereydi ancak SK herhangi bir sürprize izin vermeden zafere ulaşan taraf oldu.

İlk oyunun Virtus.Pro’nun tercihi olan Cobblestone’da oynanmasından sonra serinin ikinci oyunu SK Gaming’in tercihi olan Train’de oynandı. Brezilya temsilcisinin bu haritada iyi performanslarını izlemiştik ancak Virtus.Pro’nun da bu haritadaki performansları gerçekten göz ardı edilemezdi. Bizleri çok ilginç bir maç bekliyordu ve öyle de oldu. Virtus.Pro harika bir başlangıç yaptı ancak ilk oyunda olduğu gibi SK Gaming cevap vermekte gecikmedi. Brezilya temsilcisi üstünlüğü ele geçirse de Virtus.Pro’nun bu haritada ne kadar iyi olduğu biliniyordu. Polonya temsilcisi çok geçmeden skoru eşitledi ve rakibini yakaladı. SK Gaming tekrar öne geçmeyi başarsa da Virtus.Pro savunmada çok iyi bir ivme yakaladı. Oyun stilini biraz daha hızlandıran SK, sonuca çabuk gitmek adına agresif bir oyun sergilemeye başladı ancak başarılı olamadılar. Virtus.Pro rakibini baskı altına alarak geriye düştüğü oyunun ilk yarısını 9-6 önde tamamladı.

İkinci yarıya galibiyetle başlayan taraf SK Gaming oldu ve kısa sürede skoru eşitlerken çok büyük bir ekonomik avantajın da sahibi oldular. Virtus.Pro ekonomisini düzeltir düzeltmez oyuna tekrar ortak oldu ve hızlı bir oyunla rakibine üstünlük kurmayı başardı. Skorda ilerledikçe rakibini de her açıdan çaresiz bırakan Polonya devi zafere adım adım yaklaşıyordu. SK Gaming için artık tüm kozları oynama zamanı gelmişti. Ekonomik açıdan iyi durumda olmasa da takım elindeki imkanları zorlamaya kararlıydı. Bu düşünce başta fayda sağlasa da daha sonra Virtus.Pro’nun üstün oyunu karşısında işe yaramadı ve Polonya devi daha önce gösterdiği muazzam performanslara bir yenisini ekleyerek seride durumu eşitledi.

Turnuvanın galibini belirleyecek olan serinin son maçı ise Mirage haritasında oynandı. Maça iyi başlayan taraf Virtus.Pro oldu ancak SK Gaming imkanlarını zorlayarak kısa sürede cevap verdi. İmkanların bu denli zorlanması SK Gaming için bazı dezavantajları da beraberinde getirdi. Rakibine erken bir cevap verebilmesini sağlasa da ekonomisini zora soktu ve daha savunmasız kaldı. Virtus.Pro bu durumu avantajına kullanmayı başardı ve skorda söz sahibi olarak farkı açmaya başladı. SK Gaming elini zorlamayı bırakarak daha sakin oynamaya başladı ve yavaş yavaş skor üreterek beraberliği yakaladı. Güzel oyununu devam ettiren Brezilya temsilcisi öne geçmeyi de başardı ancak Virtus.Pro rakibine avantajlı bir skor bırakmak istemiyordu. Her iki tarafın da çok iyi performans gösterdiği ilk yarı 8-7 SK Gaming üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf SK Gaming oldu ve Virtus.Pro rakibinin ilk yarıda yaptığı gibi imkanlarını zorlayarak farkın açılmasına engel olmak istedi. Bu düşüncesini gerçekleştiremeyen Polonya devi için ekonomik bir sıkıntı ortaya çıktı ve SK Gaming daha rahat bir oyun sergileyerek skorda avantaj yakalamaya başladı. Virtus.Pro ekonomik açıdan rahatlar rahatlamaz agresif bir oyun sergilemeye başladı ve bir noktaya kadar başarılı oldu. Polonya temsilcisi yavaş yavaş skoru dengelemeye başlasa da SK Gaming de yavaş adımlarla ilerliyordu. Virtus.Pro ekonomik açıdan üstünlüğü ele geçirmeye başardığında skorunu ilerletme şansını da elde etti. Beraberliği yakalayan Polonya devi bir ivme yakalamış gibi görünüyordu. Artık yapılacak bir hatanın telafisinin olmadığı dakikalara girilmişti ve SK Gaming için tehlike çanları çalıyordu. Üstünlüğü ele geçirdikleri oyunda kaybetmeye çok yaklaştılar. Virtus.Pro zafere artık tam anlamıyla odaklanmıştı ve çaresiz kalan rakibini yenmekte zorlanmadı.

Muhteşem bir final serisinin ardından Polonya devi Virtus.Pro, DreamHack Masters Las Vegas 2017 şampiyonu oldu ve 200.000 dolarlık büyük ödülü evine götürdü.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir