Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Masters Las Vegas 2017 | Yarı Final

DreamHack Masters Las Vegas’ta çeyrek final karşılaşmalarından sonra muhteşem mücadelelere sahne olan yarı final serisi de sona erdi.Geride bıraktığımız günlerde seyir zevki yüksek ve son derece heyecanlı maçlar izlediğimiz DreamHack Master Las Vegas 2017’de yarı final karşılaşmaları harika maçlara sahne oldu. Virtus.Pro geçtiğimiz majorda boyun eğdiği son E-LEAGUE şampiyonundan rövanşı alırken yarı finale kadar harika bir performans sergileyen İskandinav ekibi North, Brezilya temsilcisi SK Gaming’e boyun eğdi. Bu sonuçlardan sonra Polonya devi Virtus.Pro ve SK Gaming final biletini alan takımlar oldu.

Astralis 1 – 2 Virtus.Pro

Yarı final eşleşmelerinden ilkinde daha önce grup aşamasında karşı karşıya gelen İskandinav temsilcisi Astralis ile Virtus.Pro tekrar karşı karşıya geldi. Daha önceki karşılaşmalarından da hatırlayacağımız üzere izleyenleri çok heyecanlı bir eşleşme bekliyordu. Serinin ilk maçı Astralis’in kusursuz performanslar sergilediği Nuke haritasında oynandı ancak haritayı seçen taraf Virtus.Pro’ydu. Bu açıdan bakıldığında Virtus.Pro’nun kendine ne kadar güvendiği anlaşılabiliyordu. Maç Astralis için adeta bir kabus gibi başladı. Virtus.Pro çok üstün bir performans sergiliyor ve pozisyon avantajını sonuna kadar kullanıyordu. Erkenden rakibini baskı altına alan Polonya devi farkı da açmaya başladı ve Astralis ne olduğunu bile anlamadan 9-1 geriye düştüler. Sayı avantajını elinde bulundurduğu roundlarda dahil sonuca gitmekte büyük zorluk çeken Astralis, elinden geleni yaptığı ilk yarıyı 12-3 geride tamamladı.

İkinci yarıya başlarken Astralis pozisyon avantajını kullanabildiği takdirde bir şansı olabileceğini biliyordu. Ancak ikinci yarıya da çok hızlı başlayan Polonya devi ilk yarıda elde ettiği skorun verdiği özgüven ile çok rahat ve çok daha moralliydi. İkinci yarıya galibiyetle başlayan Virtus.Pro için artık zafer de çok uzak görünmüyordu. Son derece çaresiz bir durumda olan Astralis elinden geleni yaptı ancak Virtus.Pro’nun kazanmasına engel olamadı. Harika bir oyun sergileyerek güçlü rakibini yenen Virtus.Pro seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçı Astralis’in seçimi olan Overpass haritasında oynandı. Grup aşamasında çok da fazla tercih edilmeyen haritaya galibiyetle başlayan taraf Virtus.Pro oldu ancak Astralis erkenden reaksiyon gösterdi. Final şansını diri tutmak isteyen İskandinav temsilcisi disiplinli bir oyunla skoru 5-1’e kadar getirdi. Bu noktadan sonra Virtus.Pro direnç göstermeye başladı ve rakibinin ilk yarıdan farkı açmasını önlemeye çalıştı. Polonya devi ilk maçtaki performansından uzaktı ancak ilk yarıda 10-5’lik bir skor alarak umutlarını ikinci yarıya taşımayı başardı.

Virtus.Pro ikinci yarıya iyi başlayamadı ve halihazırda skor avantajı bulunan Astralis farkı daha fazla açmak için bir fırsat buldu. Polonya devi agresif bir oyun sergileyerek ipleri bir süreliğine de olsa tekrar eline aldı ve rakibine yaklaşmaya başladı. Astralis her ne kadar birkaç round kaybetmiş olsa da oyun disiplinini korumayı başardı ve adım adım zafere doğru ilerledi. Büyük bir sabırla roundları kazanmaya devam eden İskandinav ekibi oyunu kazanarak seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin son maçı Train haritasındaydı ve Virtus.Pro maça iyi başlayan taraftı. Virtus.Pro’nun bu haritada daha önce de muhteşem performansları olmuştu ancak bu sefer rakip Astralis’ti. Polonya devi çok da zorlanmadan farkı açmaya başladı. Astralis her geçen round kendisinden beklenen tepkiyi vermekte gecikiyor, Virtus.Pro ise agresif bir oyun stiliyle rakibinin üzerine giderek onu sindirmeye çalışıyordu. Polonya devi amacına ulaşmış gibi görünüyordu ve bu sırada Astralis’i kelimenin tam anlamıyla yok ediyordu. Bu performansını tüm devreye yayan Virtus.Pro, ikinci yarıya 12-3’lük ezici bir skor üstünlüğüyle gitti. İkinci yarıya da harika başlayan Polonya devi için zafere ulaşmak zor olmadı ve Virtus.Pro, Astralis’i eleyerek finale yükselen ilk takım oldu.

North 0 – 2 SK Gaming

Yarı finalin diğer ayağında Brezilya temsilcisi SK Gaming ile çeyrek finalde çok iyi işler yapmış olan İskandinav ekibi North karşılaştı. Serinin ilk maçı SK Gaming’in tercihi olan Cache haritasında oynandı. Maça iyi başlayan Brezilya temsilcisi akıllı bir oyunla erkenden üstünlüğü ele geçirdi. Bir süre böyle devam etmeyi başarsa da North reaksiyon göstermekte gecikmedi ve skor üretmeye başladı. SK Gaming ilk yarı genelinde daha kontrollü bir oyun sergiledi ve rakibinin skora ortak olma çabalarına rağmen ilk yarıyı 9-6 önde geçti.

İkinci yarıya iyi başlayan SK Gaming ilk yarıda eline aldığı skor üstünlüğünü bir adım daha öne taşıdı. North ekonomisini düzelttikten sonra rakibine karşı koymaya başladı. Her iki taraf da birbirine karşı son derece agresif bir oyun stiliyle oynuyordu ve North aradaki farkı da kapatmayı başardı. Oyun bu noktadan sonra daha heyecanlı bir hal aldı ancak North kolay kolay pes edecek gibi görünmüyordu. SK Gaming geriye düşse bile oyunun son bölümünü büyük bir özgüven ve disiplin ile oynadı ve North gibi zorlu bir rakibe karşı kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Son derece heyecanlı bir maçın ardından serinin ikinci karşılaşması North’un tercihi olan Mirage haritasında oynandı. SK Gaming rakibinin seçtiği haritada harika bir başlangıç yaptı ve kısa sürede skoru 5-0’a getirdi. North için işler daha fazla zorlaşmadan bir reaksiyon gerekiyordu ve İskandinav ekibi rakibinin baskılı oyununa karşı koyarak aradaki farkı minimum noktaya çekmeyi başardı. SK Gaming kendisini yakından takip eden rakibine rağmen araya mesafe koymayı başardı ve ilk yarı sonunda 9-6’lık skor üstünlüğünü ele geçirdi.

SK Gaming ikinci yarıya da iyi başlayan taraf oldu ve herhangi bir dirençle karşılaşmadan kısa sürede skorunu çift hanelere taşımayı başardı. North bu noktadan sonra azalan şansını tamamıyla elinden kaybetmemek adına daha yavaş ve daha kontrollü oynamaya başladı. SK Gaming rakibine nazaran daha fazla odaklanmıştı ve kapısını araladığı finali çok istiyordu. North son kozlarını oynarken arka arkaya kaybettiği roundlardan sonra oyunun tüm kontrolü SK Gaming’e geçti. Brezilya temsilcisi adeta bir görsel şölen sunduğu yarı final karşılaşmasından galip ayrılan taraf olurken finalde Virtus.Pro’nun rakibi olmaya hak kazandı.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir