Counter-Strike: Global Offensive

DreamHack Open Anaheim turnuvasını Gen.G kazandı

DreamHack Open Anaheim turnuvası tamamlandı. Finalde FURIA’ 2-0 yenen Gen.G büyük ödülün sahibi oldu. Aynı zamanda DreamHack Masters Jönköping için de katılımını kesinleştirdi.

Katıldığı ilk LAN turnuvası olan DreamHack Open Anaheim’de Gen.G tüm beklentilerin üzerine çıkmayı başardı. Grup aşamalarında ENCE ve Complexity karşısından zaferle ayrılan ekip, yarı finalde North’u ve finalde FURIA’yı geçerek zafere ulaşan taraf oldu.

Final maçı FURIA’nın seçtiği Nuke ile başladı. Kenneth “koosta” Suen ve Sam “s0m” Oh bu haritada Güney Amerika temsilcisine çok şans tanımadı. İlk yarı Gen.G’nin kontrolünde 10-5 tamamlandı. İkinci yarıya da tabaca elini kazanarak başlayan Kuzey Amerikalı ekip,  maçın geri kalan kısmında da rakibine şans tanımadı. Maç 16-7 Gen.G galibiyetiyle sonuçlandı.

İkinci maç Inferno haritasında oynandı. FURIA ilk eli kazanarak maça avantajlı başlamış olsa da, ilk yarıyı 10-5 geride kapattı. Maçın ikinci yarısındaysa senaryo tamamen tersine döndü ve yarıyı 10-5 üstünlükle tamamlayan FURIA maçı uzatmalara götürdü. Uzatmalarda CT tarafındaki 3-0’lık performans Gen.G için neredeyse yeterli oldu. Taraflar değiştikten sonra tabanca elini kazanan ekip, bu haritayı da hanesine yazdırdı.

Böylelikle toplamda 2-0’lık skora ulaşan Gen.G, maçı ve turnuvayı kazanan taraf oldu. Turnuva boyunda tek bir harita bile kaybetmeyerek, rakiplerine gözdağı veren ekip DreamHack Masters Jönköping turnuvası için de doğrudan katılım hakkı elde etmiş oldu.

Turnuvanın ödül dağılımı ise şu şekilde oldu:

1.Gen.G – $50,000 + DH Masters Jönköping
2.FURIA – $20,000
3-4. Complexity – $10,000
3-4. North – $10,000
5-6. Endpoint – $3,000
5-6. MIBR – $3,000
7-8. forZe – $2,000
7-8. ENCE – $2,000

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir