Counter-Strike: Global Offensive

Flashpoint liginin ilk tur detayları belli oldu

Flashpoint liginin ilk aşamasının grupları belli oldu. Dün akşamki grup seçim sürecinin ardından takımlar ilk turdaki rakiplerini öğrendiler.

Grup seçim süreci, HLTV listesinde göre en iyi üç sıraya sahip olan takımlarla başladı. MAD Lions, Gen.G ve FunPlus Phoenix çift eleme grubuna ayrıldı. Takım kaptanları Lucas “Bubzkji” Andersen, Casper “cadiaN” Møller ve Sam “s0m” Oh, takımlarının ilk turdaki rakiplerini belirleyecek seçimleri yaptılar. Sonraki turlarda da takım kaptanları rakiplerini seçmeye devam ettiler. Bu süreç tüm rakipler belli olana kadar devam etti. Flashpoint liginin sahip olduğu 1.000.000 dolarlık ödül, takımların en iyi seçimleri yapmak için ter dökmesine neden oldu.

Gruplarda son seçilen takımlar, daha sonrasında iki grup arasında takas teklif etmeye, takım vetosuna veya gruplardaki iki takımın yerini değiştirme haklarına sahipti. Böylece ilk turdaki eşleşmeleri değiştirebileceklerdi.

Luka “emi” Vuković takımının takas fırsatını kaçırırken,  Richard “Xizt” Landström Orgless’i A Grubu’ndan takas etti ve HAVU’yu diğer gruba gönderdi. Son olarak, Epitacio “TACO” de Melo, Brezilyalıların play-off’larda oynamak istediği bir ekip olan Cloud9 ile erken bir karşılaşmayı önlemek için Chaos’u Grup B’den C’ye değiştirmeye karar verdi.

Grupların listesi bu değişiklikler sonrasında şu görünümü aldı:

A Grubu
MAD Lions
HAVU
Copenhagen Flames
c0ntact

 

B Grubu
Gen.G
Envy
Chaous
MIBR

 

C Grubu
FunPlus Phoenix
Cloud9
Orgless
Dignitas

İlk turdaki maç eşleşmeleri ise şu şekilde oldu:

A Grubu

  • MAD Lions vs. HAVU
  • Copenhagen Flames vs. c0ntact

B Grubu

  • Gen.G vs. Envy
  • Chaos vs. MIBR

C Grubu

  • FunPlus Phoenix vs. Cloud9
  • Orgless vs. Dignitas

Flashpoint liginde tüm karşılaşmalar best of three formatındaki maçlarla oynanacak. İlk aşamanın bitmesinden sonra takımlar yine aynı seçim sürecini içeren başka bir çift elemeli grup aşamasına tabi olacaklar. İki grup aşaması boyunca en çok puanı toplayan sekiz takım, 9-19 Nisan tarihlerindeki çift eleme turlarında oynamaya hak kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir