fnatic, ESL Pro League Season 11 Europe şampiyonu oldu Counter-Strike: Global Offensive

fnatic, ESL Pro League Season 11 Europe şampiyonu oldu

ESL Pro League Season 11 Europe büyük finalinde gülen taraf İsveç temsilcisi fnatic oldu. Beş harita üzerinden oynanan finalde; Overpass, Nuke ve Mirage haritalarını kazanan fnatic, Dus2 ve Vertigo’da mouseports’a kaybetse de muhteşem bir geri dönüşe imza atarak şampiyon oldu.

Covid 19 salgını nedeniyle çevrimiçi olarak tamamlanan ilk ESL Pro League Sezonu olan 11. Sezon finali, temsilcimiz woxic’in ekibi mousesports ve fnatic’i karşı karşıya getirdi. Geçen sezonda da karşı karşıya gelen yılın muhteşem ivmeye sahip ekiplerinin maçında bu kez kazanan fnatic oldu.

Büyük finalde ekipler kendi seçtikleri ilk haritalar olan Overpass ve Dust2’de rahat galibiyetler alarak seriye 1-1’lik skorla başladılar. Fnatic’in seçimi olan Vertigo’da ise işler tamamen tersine döndü ve bu haritayı alan mousesports, şampiyonluğa çok yaklaştı. Ancak mousesports’un seçimi olan Nuke tamamen bir felakete dönüştü ve haritayı 16-1 fnatic kazandı. Kazananı belirleyecek harita ise Mirage oldu.

Overpass haritasında T tarafında etkili bir fnatic seyrettik. İlk fnatic seçimi olan haritada, devre 9-6 fnatic lehine sonuçlandı. Robin “flusha” Rönnquist ve arkadaşları tabanca roundunu da kazanınca artık sonuca yakın olan taraf oldu ve durumu 15-6’ya kadar taşıdılar. Mouse durumu 15-11’e kadar getirse de İsveç ekibi ihtiyacı olan tek roundu almayı başardı ve 16-11 skoruyla seride 1-0 öne geçti.

Dust2 haritasında mousesports, Overpass’ın intikamı için sahaya çıktı. T tarafında başlayan ekipte Finn “karrigan” Andersen’in öncülüğündeki Mouse maça çok iyi başladı ve ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. Tabanca roundu da mousesports lehine kazanıldıktan sonra artık zafer kolay görünüyordu ve bu maçı da 16-7 kazanan Mouse durumu 1-1’e getirdi.

Eşitlik bir türlü bozulamadı!

Vertigo’da ise dengeli bir ilk yarı izledik. Ludvig “Brollan” Brolin ve Freddy “KRIMZ” Johansson takımına haritayı getirmek için çok çabaladı ancak ilk yarı 8-7 mouse üstünlüğü ile bitti. Tabanca roundunu da kazanan Mouse,fnatic’in force rounduna kaybetince fnatic kazanmaya oldukça yaklaştı. Ancak haritanın kahramanı woxic buna izin vermedi ve takımın kazandığı 16-11’lik galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Nuke hakkında söylenecek çok da söz yok. KRIMZ ve flusha gösterdikleri muhteşem performansla mousesports’un tüm hamlelerine cevap verdi. İlk yarısı 14-1 biten maçın final sonucu da 16-1 oldu ve fnatic aldığı rahat galibiyetle seriyi son maça taşıdı.

Kazananı belirleyecek olan Mirage haritası, mousesports üstünlüğü ile başladı. Karrigan’ın midde çıkarttığı etkili oyun takımına oldukça iyi skor getirdi. Ancak İsveçliler kazanma isteğine fazlasıyla sahiptiler. KRIMZ ve Brollan, A tarafında etkileyici performanslar sergilediler ve ilk yarı 8-7 fnatic üstünlüğü ile bitti. İkinci yarı fnatic üstünlüğü ile başladı ancak force buy sonrasında mousesports maça tekrar tutundu. Fakat 30 kill ile KRIMZ ve 28 kill ile Brollan, takımın kazanması için her şeyi yaptı ve maç 16-12 fnatic üstünlüğü ile tamamlandı.

Böylelikle toplamda 3-2 üstünlük ile kazanan İsveçliler, 110.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu. mousesports bu kez kazanamasa da 65.000 dolarlık ödülü hak etti. Son olarak turnuvanın MVP ödülüne de fnatic takımın Brollan layık görüldü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir