FPL kararı sonrasında oyuncular neler söylediler Counter-Strike: Global Offensive

FPL kararı sonrasında oyuncular neler söyledi

FPL geçtiğimiz günlerde 30’dan fazla oyuncuyu ligden çıkarma kararı aldı. Bu oyuncular içerisinde ülkemizden imoRR, tecoNe-, lurzybob ve AslanM4shadV bulunuyor. Bu karar sonrasında neler konuşuldu şimdi hep beraber bakalım.

FPL olarak bilinen FACEIT Pro League, profesyonel oyuncuların kendi takımları hariç diğer profesyonel oyuncularla bir arada oynamasını sağlamak ve yetenekli genç oyuncuların profesyonel sahneye adımlarını atmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş bir ligdir. Oyuncular bu ligde yer alabilmek için elemelere tabi tutulurlar ve ardından seçilirler.

Çıkarılmayla ilgili olarak FPL tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak çıkarılan oyuncular hakkında FPL ileri gelenlerinin oylama yaptıklarını da biliyoruz. Önümüzdeki günlerde gelmesi muhtemel olan açıklamadan önce çıkarılmalarla ilgili olarak neler konuşuldu öncelikle bunlara bir göz atalım.

Oylamaya sunulan 105 isim arasından aktif durumda olmayan, kötü oynayan ve kendisini tilt eden oyuncuları seçtiğini belirten woxic, herhangi bir Türk oyuncuya oy vermediğini açıkladı. Kimlere oy verdiğini isim isim söylemeyen yıldız oyuncu, atılmasını istediği bazı oyuncuların atıldığını söyledi. XANTARES ise kime oy verdiğini açıklamadı.

Her iki isim de imoRR ve AslanM4shadV’un hak etmediğini belirtirken, kimlerin bu isimlere oy verdiğini bilmediklerini söyledi. lurzybob’un da birçok kişiden iyi olduğunu söyleyen woxic, diğer oyuncuların bir sebepten dolayı oy verdiği için çıkartıldığını belirtti. imoRR hakkında uzun bir açıklama yapan woxic, imoRR’un listedeki çoğu kişiden iyi olduğunu, herhangi bir dil sorunu da yaşamadığını ancak neden oy aldığını anlamadığını belirtti. Konuyla ilgili FPL yönetimiyle görüşeceğini belirten woxic, neden böyle bir karar alındığını ve kimlerin oy verdiğini FPL Adminlerine soracağını söyledi.

Kaynak: medyaespor

Çıkarılan oyunculardan imoRR ise şu şekilde bir açıklama paylaştı:

“FPL kick’ten sonra o kadar çok şaşırdım ki atıldığıma hala inanamıyorum. Bu yüzden bu zamana kadar tweet atmadım. FPL’de geliştiğimi çok iyi hissediyordum. Son zamanlardaki oyun beni de mutlu etmedi o yüzden pek girmiyordum FPL’e. Ama bir baktım ki kick dalgası gelecek bu beni heyecanlandırdı. FPL’den daha çok zevk alacağımı düşünüyordum ama beni yetersiz görüp oylama kararı ile atılma listesinde çıkmışım. Ben FPL’de bu zamana kadar kimseyle herhangi bi şekilde kavga olsun söz dalaşı olsun hiç yapmadım.

Benim kazanma oranım 810-675 bunun sebebi ise benim çok rollü oyunculuğumdan her yeri tutabiliyordum ve o yüzden kazanma potansiyelim her defasında yüksek oluyordu çünkü sırıtan ben olmuyordum maç esnasında.Benim eğer eksiklerim gibi sorunu olduğunu düşünen var olsaydı bana diyebilirlerdi. Ben 1.5 senemi verdim ve kimseden şikayet gelmedi fpl’e ve en çok ödül alan arasındayım. FPL’de daha ne yapabilirim diye düşünüyorum bu aralar takımsızdım ve MDL’de mix kadroya girip MDL’de kalabildik sırf official maçlardan eksik kalmayayım.

FPL sadece zevk için olsun diye bir yere koyduğum şeydi ama bu kadar emeğin karşısında bu muamele benim canımı çok sıktı gerçekten uyuyamadım. Haksızlığa uğradıgımı düşünüyorum burda. Faceit adminlerinin bir suçu yok sonuçta bir seçenek sundular ve yüksek seviye oyuncular kick yiyeceklere oy verdiler. Bunda bi sorun yok ama benim tekrardan FPL’e geri dönme şansı istiyorum eğer bir hatam varsa onu düzeltmeye hazırım ve gerçekten ne yaptım da bu muameleyi gördüm hiçbir fikrim yok”

Ülkemizin FPL’de oynayan diğer oyuncularından tecoNe ise, şöyle konuştu:

“FPL açısından bakarsanız karar doğru. Hak veriyorum ama hak vermediğim noktalar da var. FPL başta tamamen Tier-1 oyunculara yönelik bir platformdu. Ancak geldiğimiz noktada çok büyük bir emek hırsızlığı var. Bir çok oyuncu eğer o ligde oynamayacaksa, bize o lige çıkma şansı da sunmayın. 18 gün önce gelip bu ligden çıkarılan bir oyuncu da var. 18 günde nasıl sağlıklı bir karar alınabilir? Bu lige çıkabilmek için çok ciddi emekler sarf ettik ve bu aslında bir emek hırsızlığı. Neden atıldığımı sordum ve cevap alamadım. Hiçbir şey olmamış gibi bizi atamazsınız. FPL’in formatının değişeceğini daha önceden haber verilip bir çıkartma olsa bu durum daha anlaşılır olurdu. Bizim o ligde oynamamız oyuncuların hoşuna gitmiyor. Ben adamı vuruyorum ama adam istiyor ki onu GeT_RighT vursun, s1mple vursun, NiKo vursun. Başka bir açıklaması yok. Mart ayında 1. olanı da attılar, konu pek de iletişimle kendini geliştirmekle alakalı değil. Olay isim meselesi. FPL artık arkadaşlar arasında oynanan bir lig oldu. Bize yer açmıyorlar, yine olsa yine atacaklar.”

Konuyla ilgili olarak Twitch yayınında konuşan s1mple’ın listesinde tecone, imoRR ve lurzy bulunmuyor. Yine konu hakkında s1mple, FPL’deki oyunların profesyonel takımlarda yer alabilecek oyuncular olmasını istediğini söyledi. Para hırsıyla FPL’de yarışan oyunculardan pek hoşlanmadığını da yine aynı yayında belirtti.

FPL’in önde gelen oyuncularından flusha ise, çıkarılan oyuncuların yüksek K/D oranına sahip olsalar bile tam anlamıyla FPL ruhuna uygun olmadıklarını ima etti. Profesyonel oyuncuların artık iyi maçları FPL’de bulamadığını bu durumun da bir eksikliğe neden olduğuınu söyledi. Çıkarılan oyuncuların bu duruma öfkelenmeden önce, dönüp nerede hata yaptığını bir kez daha düşünmesini istedi.

Diğer oyunculardan henüz bir açıklama gelmedi. Ancak en ses getiren çıkarılmalardan biri olan imoRR, hepsinin hislerine tercüman oldu diye düşünüyoruz. Yapılacak diğer açıklamaları da sizinle paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir